Upravit stránku
Kdo jsou Double Dutch Skyracers a čím se prezentují?

Double Dutch Skyracers započali  svou existenci zpětně na počátku roku 2019. Dospěli jsme k rozhodnutí, že je čas vybudovat tým jež bude reprezentovat nizozemské nadšení pro slalomové létání.Jak již bylo řečeno, vytvořili jsme tým, který by se stal ikonou pro věci, které milujeme a které reprezentují značky, které nás baví.

Jak dlouho už jste aktivní?

S paramotory jsme začali během roku 2015/16. V našich srdcích bylo vždy místo pro dobrodružství a adrenalin. Proto nám paramotorové létání  tehdy do této kategorie zapadalo stále víc a víc. Obzvlášť když jsme v roce 2018 objevili Světový pohár ve slalomu v Egyptě.

Paramotorové létání je typická volba paraglidingové komunitě v Nizozemí? Mám tím na mysli častější volba než volné létání?

Jelikož je Nizozemsko známé svými rovinami, dokážeš si představit že najít hory ze kterých by se dalo létat představuje jisté potíže. I přes to že tady máme volno-létařskou komunitu vlekání, většina z nás si raději hodí motor na záda.Což nám ovšem nebrání užívat si výhod  volného letu během prázdnin.

Jaké jsou vaše cíle a již dosažené výsledky?

Mezi pylony jsme se pozvolna stávali čím dál tím lepšími. A to díky úžasnému vybavení a účasti na školení v Řecku. Během dvou krátkých let jsme se dostali mezi top 30 pilotů a později i top 20.

Jak hodně vám letos COVID-19 ovlivnil váš tréninkový a závodní plán?

Bohužel COVID-19 nás zaskočil během odjezdových příprav na slalomové školení v Řecku. Naštěstí se nám podařilo (přes všechny tyto problémy) zorganizovat mini trénink u nás.Později nám také kvůli Covidu zrušili Světový šampionát V České republice. Teď  upíráme naše naděje a plánujeme odjezd na polský šampionát, kde si chceme užít závodu a přátelské atmosféry. (poznámka redakce- Harold a Jillis již mají první den závodu v Polsku za sebou.)

Jak jste se dostali do kontaktu s Sky? A jaký byl důvod létat s našimi kluzáky?

Vše to začalo hledáním bezpečnější alternativy k Paramania GTS, ale s větším výkonem zaměřeným na slalomové létání. Tehdy zrovna u Sky Paragliders  vycházel Z-BLADE a nám byl  jeho potenciál  okamžitě blízký. Jak jsme očekávali, ten kluzák fungoval mnohém lépe než na co jsme byli zvyklí doposud. Tehdy nejmenší velikost křídla bylo stále dost velká pro naše účely.Proto jsme kontaktovali Sky a padlo rozhodnutí vyrobit pro nás ještě menší velikost.Naše první dojmy z tohoto kluzáku byly, neuvěřitelná rychlost, obratnost a hlavně bezpečnost to vše nám přirostlo k srdci. A od té doby létáme se Sky.

 Jaké jsou vaše další blízké plány?

Naše plány do budoucna musí především pokročit ve slalomové kvalifikaci. Tím jak dále získáváme víc a víc zkušeností věříme v umístění mezi top 10 piloty. Dále bychom rádi pomohli Sky Paragliders stát se známou značkou ve světě paramotorového létání.Ale hlavně, užívat si našeho nadšení a sdílet naše zkušenosti s ostatními.

Děkuji za vaše odpovědi. A přejeme vám rychlý vstup mezi 10 nejlepších pilotů soutěže.