Upravit stránku

SKY TEAM

 • SKY TEAM

  ALEXANDRE PAUX

  Narodil se v roce, kdy v jeho domovské zemi – ve Švýcarsku, poprvé v historii padla hranice 10 sekund v běhu na 100 metrů. V tomto roce bylo sestřeleno špionážní letadlo U2 a Gagarinovi zbýval necelý rok do startu do vesmíru.
  Na padákových kluzácích začal létat v roce 1989. Začínal jako parašutista a pilot letadla, ale hned po absolvování vojenské služby u švýcarské cyklistické jednotky se plně začal věnovat paraglidingu.
  V roce 1989 začal i padáky konstruovat a má za sebou celou řadu úspěšných modelů.
  Alexandre je hlavním konstruktérem firmy. Žije ve Švýcarsku nedaleko Villneuve a kromě vývoje má na starosti i prodej a servis výrobků Sky Paragliders.
  Ve volné čase tráví většinu času se svojí ženou a společně se věnují vysokohorské turistice a příležitostně i jízdě na kole.

  JANA NĚMCOVÁ

  Jana se narodila v roce, kdy zemřel v Paříži malíř Pablo Picasso, příměřím skončila Vietnamská válka a Duke Elington vydal svůj vlastní životopis.

  Jana donedávna příležitostně létala, svoje letecké začátky prožila v Beskydech, kde absolvovala první slety.

  Ve SKY PARAGLIDERS má na starosti zázemí firmy, ekonomický a personální chod společnosti. Řídí rovněž naše zákaznické oddělení a dohlíží, aby každý e-mail byl vyřízen včas, aby se Vám, našim zákazníkům dostávalo těch nejlepších služeb.

  Ve volném čase ráda jezdí na kole, čte a věnuje se svému psovi …

  ARTOOSH GHAFOURIAN

  se narodil v Íránu v roce, kdy začala tzv. válka v Zálivu se sousedním Irákem a kdy právě vyšlo album Nevermind od Nirvany.

  Artoosh od mládí po vzoru svého otce rád šplhal po skálách a podnikal výstupy do íránských hor. V desíti letech poprvé uviděl padákový kluzák a v jeho očích zažehnul plamen, který dodnes nevyhasl. Ve svých desíti taky poprvé letěl na padáku a v šestnácti letech už začal létat na tandemu.

  Ve dvaceti odešel z Íránu do Turecka, kde poznal svou ženu – v té době mistryni Turecka v XC létání. V letech 2014-2018 ročně nalétal 1000 tandemových letů. Artoosh je mezinárodní acro, tandem a SIV instruktor a hlavně náš testovací pilot!

  Jeho věčně vysmátou tvář můžete potkat na každé velké akci, kterou Sky pořádá!

  A pokud tedy zrovna nepracuje, tak ho určitě potkáte s ženou a dcerou v Oludeniz na pláži. ;)

  MICHAL ŠOTEK

  přišel na svět, když milióny lidí propadly Rubikové kostce, byly oficiálně vymýceny plané neštovice a John Lennon byl zastřelen před svým domem v New Yorku.

  Michal začal s létáním jako parašutista a později byl okouzlen paraglidingem. Pilotem se stal v roce 2003. Od té doby se zúčastnil nespočtu závodů od ACC až po Cross Country. Vizitkou budiž i desetiletá účast ve slavném závodě Dolomitenmann. Ve Sky je mj. technologem a podílí se na konstrukci veškerých výrobků. Součástí týmu je již 20 let! Pokud u nás hledáme technologická řešení nebo třeba vzpomínku na starší modely, obracíme se na něj. ;)

  Ve svém volném čase se věnuje celé škále sportovních aktivit a zálib, pokud právě není s rodinou.

  MARTINA HLAVÁČOVÁ

  se narodila v roce, kdy se ledy studené války začaly prolamovat a Regan s Gorbačovem se poprvé sešli na jednání. V tomto roce taky vychází první verze Windows 1.0.

  Martina studovala textilní technologii a marketing. Ve Sky pracuje jako technoložka. Svou zálibu v kreslení využívá v nových návrzích postrojů, batohů a doplňků. A jde jí to víc než dobře!

  Martina je hrdá máma dvou dětí, která ráda aktivně běhá a maluje, pokud jí to ovšem její děti dovolí. 😉

   

  VÍŤA RICHTER

  se narodil v roce, kdy vznikla společnost Apple, Sex Pistols se dostali do povědomí díky vulgarismům v přímém přenosu a začaly se natáčet Hvězdné války.

  Pokud se chcete stát aktivním prodejcem Sky, pak se určitě dostanete do kontaktu s Víťou. Ten má na starost komunikaci s dealery a marketingovou složku. Můžete se s ním taky potkat na akcích, které Sky pořádá, nebo kterých se účastní. Víťa je komunikativní typ, který Vás neodmítne v angličtině, francouzštině a možná i v pár dalších jazycích, které snad nezapomněl. :D

  Mimo létání, které je pro něj na seznamu koníčků na prvním místě, rád jezdí delší trasy na kole a aktivně fotí. Některé jeho fotky najdete i tady na našem webu. ;)

   

  MONIKA SLÁDKOVÁ

  se narodila v roce, kdy skončila válka v Bosně a Hercegovině, v Praze zahráli Rolling Stones s rekordním počtem 130 000 posluchačů a zrodil se objektově orientovaný programovací jazyk Java.

  Monika je vystudovaná překladatelka z anglického jazyka. Je to rozená lingvistka a právě proto je to ona, která vám ve Sky odepíše jako první a napojí Vás na ten správný komunikační kanál. Monika je empatická a svědomitá. Nikoho jiného si na jejím postu nedokážeme ani představit.

  Monika je nadšenou čtenářkou a také fanynkou fantasy. Svůj volný čas tráví ponořená v knihách o krajinách vzdálených tomuto světu.


  Tým z Albrechtic specializovaný na postroje.
  Tým z Frýdlantu nad Ostravicí specializovaný na padákové kluzáky a záložky.
  NEVIDITELNÁ ARMÁDA ŠIKOVNÝCH RUKOU A MYSLÍ, KTERÁ SEN O LÉTÁNÍ MĚNÍ NA REALITU
 • TEAM PILOTS

  • LUKE DE WEERT

  KDO JE TENTO PILOT?
  Jmenuji se Luke de Weert a jsem profesionálním pilotem z Nizozemska. S paraglidingem jsem začal, když mi bylo 14 let na pláži poblíž mého domova v Alkmaaru. Začátky na pláži definovaly můj styl létání a vášeň pro tento sport. Protože jsem vždy létal blízko země, přimělo mě to používat představivost a kreativitu létání na relativně malém prostoru. To taky vedlo k tomu, že jsem se naučil hodně o kluzácích a zvládal menší triky, které později položily základy mého akro létání v horách.

  CO HO ČINÍ ŠŤASTNÝM?

  Bude to znít opravdu jako klišé, ale je to 'svoboda'. Paragliding mi umožnil mít v životě další rozměr. Místo možnosti pohybu striktně vlevo, vpravo, dopředu a dozadu, můžu se pohybovat všemi možnými směry. Paragliding vás přivede zpět k přírodě a přiměje vás myslet jen a jen na létání. Veškerý stres a starosti v životě odezní a vy se soustředíte na daný okamžik.

  Paragliding mi také dal smysl života. Jsem velmi vášnivý a disciplinovaný člověk co se týká úspěchu a kariéry v životě v paraglidingu. Chci dosáhnout všech svých cílů a snů. Cesta k nim a jejich dosažení mi dává tolik motivace a energie, že je to pro mě ta nejnávykovější droga. Pohání mě to a já tento přirozený a vášnivý pocit miluji .
  Místo, které mi tento pocit dává nejvíc, je Organya ve Španělsku. Množství hodin létání v pěkném a teplém počasí, kdy se můžete plně soustředit na trénink a rozvíjet se jako člověk a pilot, mi dává klid do života. Ačkoli Oludeniz v Turecku je také místo mému srdci blízké a to ze stejných důvodů. Pohled na oceán na sklonku dne vás totiž vždy přiměje ocenit život víc než kdy jindy.

  KDY JSI ZAČAL S LÉTÁNÍM?

  Můj příběh začal dříve než jsem se narodil. ;) Tehdy moji rodiče odjeli do Švýcarska a můj otec se inspiroval piloty v Alpách. S paraglidingem začal o 4 roky později a krátce na to jsme létali společně na tandemu , abych objevil krásu tohoto sportu. O létání jsem se začal zajímat ve 14 letech. Nevím, jak se to stalo, ale od té chvíle se můj život změnil. Jelikož můj otec byl sám pilot, učil mě veškeré základy, které jsem potřeboval vědět. To mi pomohlo postupovat rychleji než průměrnému pilotovi a dalo mi to možnost udělat svůj první SAT jen o půl roku později. S každým zlepšením, jsem chtěl do toho chtěl investovat více času postavit na tom budoucnost a kariéru. Je to nikdy nekončící koloběh.

  JAKÝ JE TVŮJ CÍL A ČEHO JSI UŽ DOSÁHL?

  Když jsem jako malý začal s s paraglidingem, bylo mým snem stát se profesionálním pilotem paraglidingu. Věděl jsem, že to bude těžké kvůli mé rodné zemi (pro lidi, kteří netuší Holandsko nemá žádné hory :). V podstatě musím vždy vycestovat, pokud chci trénovat akro létání . Bylo to docela těžké, protože jsem byl ještě mladý a nemohl jsem cestovat sám. Takže jsem si dal za cíl dostat se do top 5 na světě. To mi přišlo realné, něco čeho jsem mohl dosáhnout. Co jsem ovšem nečekal, že při své první účasti na Acro World Tour budu na celkovém 5. místě. Tohle mi otevřelo oči. Moje sny dostaly většího rozměru, většího než jsem čekal. A tak jsem chtěl ještě víc. Následně Covid-19 pozastavil veškeré soutěže na jeden rok a to mi dalo možnost trénovat častěji než jsem kdy v minulosti mohl, a tak jsem získal výhodu, kterou jsem vždy postrádal kvůli zemi, ve které žiji. Můj vývoj strmě vystřelil nahoru. Tmoje tréninky byly hodně efektivní a ten rok se mi podařilo naučit se spoustu nových triků. Dokonce i legenda akro létání Horacio Llorens mi řekl, že nikdy neviděl postupovat tak rychle během jednoho roku. Když přišel rok 2021, mohl jsem konečně ukázat, co umím. Zůčastnil jsem se svého prvního mistrovství světa a skončil jsem hrdě na 3. místě . Zároveň jsem dokončil Acro World Tour na 2. místě. To, co bylo jen snem malého dítěte, se ten rok stalo skutečností. Ale je toho ještě hodně, čeho je třeba dosáhnout, takže příběh bude pokračovat ještě mnoho let.

  TVŮJ NEJLEPŠÍ LET NEBO MOMENT SPOJENÝ S PARAGLIDINGEM ?

  Je těžké říct který je ten nejlepší, protože je jich tolik. To co se neustále vrací je když vzlétneš. Ta chvíle, kdy stoupáš a cítíš tlak v brzdách a pocit, když už letítš je prostě nepředstavitelný. Tento pocit se nikdy neomrzí.
  Dalším nezapomenutelným okamžikem je, když jsem skončil 5. v AWT. Protože od této chvíle se mé sny staly většími než kdy jindy. Od té chvíle jsem přesně věděl, co chci dělat a jak chci žít svůj život. Byl to okamžik, kdy jsem věděl, že do toho jdu naplno. Žádný plán-B.

   


  • MAUD PERRIN

  KDO JE TEN PILOT?


  Jmenuji se Maud Perrin, je mi 22 let, jsem Francouzka a věnuji se akrobatickému paraglidingu.


  CO JI DĚLÁ ŠŤASTNOU?


  Moje nejoblíbenější místo? To závisí na ročním období, ale samozřejmě Organya v létě! V zimě miluji pobyt v Chamonix a mezi sezónami se to mění. Létání mi obecně dává pocit svobody a umožňuje mi relaxovat, na nic nemyslet a jen si užívat daný okamžik. Akrobacie konkrétněji je způsob, jak překonat sama sebe, pracovat na technice a dokonalém pohybu.

  • KDY JSI ZAČALA S LÉTÁNÍM?

  S paraglidingem jsem začala tandemovým letem se svým otcem v 10 letech a poté sólo v 15. Akrobacie přišla později, ale vždy se mi líbila technická a estetická stránka této disciplíny. V Organya mám několik tréninkových sezón už za sebou a k tomu studuji obchodní školu, což se dobře slučuje s mým závodním rozvrhem.

  • JAKÝ JE TVŮJ CÍL V PG?

  Dnes trénuji, abych se stala mistryní světa ve smíšené kategorii. Dnes žádná žena nesoupeří s muži, to chci změnit. Akrobatický paragliding je disciplína, která by podle mého názoru neměla rozlišovat mezi pohlavími, protože fyzická dispozice nehraje zásadní roli mezi muži a ženami. To, co je dnes rozdílem, je mentální aspekt, a to mi nebrání dostat se na stupně vítězů. Mimo soutěž chci rozšířit a zlepšit svoje pole působnosti v horách, spojit moje projekty s nádhernými výstupy a slety s adekvátním vybavením. Ráda bych využila moje zkušenosti a rozšířila tak své možnosti.

  • TVŮJ NEJLEPŠÍ LET NEBO MOMENT SPOJENÝ S PARAGLIDINGEM ?

  Můj nejkrásnější let byl v Chamonix z Aiguille du Midi při západu slunce. Večerní světlo na moři mraků bylo nádherné, tento let mi zůstane vrytý do paměti.

   


  • VINCENT TORNARE

  KDO JE TEN PILOT?

  Jmenuji se Vincent Tornare a pocházím ze Švýcarska, je mi 20 let a jsem pilot akrobatického létání, ve 2 letech jsem letěl poprvé v tandemu se svým tátou a od toho dne jsem nikdy nepřestal létat. Už třetím rokem lítám jako akro pilot a občas vyrazím na hike and fly.


  CO HO ČINÍ ŠŤASTNÝM?

  Jednoduše, dejte mi křídlo a dobré počasí a jsem šťastný.V létě rád trénuji v Organya a v zimě když je Španělsko mimo sezónu rád lítám v Murrenu (Švýcarsko) nebo Chamonix (Francie). Od svého nejútlejšího věku jsem věděl, že chci létat akro a mým největším snem je stát se mistrem světa. Létání miluji, protože mi dává svobodu kterou v jiných sportech nenajdu.

  • KDY JSI ZAČAL S LÉTÁNÍM?

  S tátou jsem letěl poprvé tandem ve 2 letech a od tohoto dne jsem v podstatě nepřestal létat. Své první křídlo na pozemní cvičení jsem dostal v 7 letech. Svůj první samostatný let jsem absolvoval v 15. Piloťák jsem získal po mých 17 narozeninách a tehdy jsme začal hned s akrobacií.

  • JAKÝ JE TVŮJ CÍL V PG?

  Mým největším cílem v paraglidingu je stát se mistrem světa. Loni se mi při mé první soutěžní sezóně podařilo obsadit druhé místo na mistrovství Švýcarska. Celkově první místo na Swiss Acro Tour (SAT). Zúčastnil jsem se také kvalifikace Acro World (AWQ), kde jsem obsadil 5. místo v prvním úkolu v Rouenu a vyhrál druhý úkol v Albánii. Celkově jsem skončil na 2. místě, což mi umožňuje účastnit se World Tour (AWT) v příští sezóně!

  • TVŮJ NEJLEPŠÍ LET NEBO MOMENT SPOJENÝ S PARAGLIDINGEM ?
   

  V podstatě každý můj let je nejlepším momentem, považuji se opravdu za šťastného člověka, protože umím létat! Jo, pokaždé když jsem nahoře, se cítím opravdu dobře! Ale asi nejvíc mne baví ten pocit když zvládnu provést nový trik; první co mne napadá je Superstall to infinty který jsem poprvé udělal na mém KOOKY 2 16m.

   


Tento web využívá cookies

Pro chod webu jsou nezbytně aktivovány esenciální soubory cookies. Pro plnohodnotné poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti jsou však nutné povolit i volitelné cookies. Kliknutím na následující tlačítko, je zapnete. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti