Upravit stránku

Pocta Tomáši Lednikovi

Povětří je tam vysoko v oblacích čisté a krásné, všeobjímající a lahodné. A proč by takové nemělo být? — Je to ten stejný vzduch, jaký dýchají andělé. 

Jak zvládnout technické kontroly?

Jak bez problémů zvládnout technické kontroly?

Přestože technická kontrola patří k paraglidingu, jistě to není zrovna ta nejpříjemnější část našeho sportu. Mnohdy není snadné odhadnout, kdy budeme kluzák potřebovat a často to vypadá, že času je dost a nejednou je to tady; lítačská nabídka, která se odmítnout nedá. Ale ouvej, padák má propadlou technickou.

Technická prohlídka

Kluzák je sportovní létající zařízení, jehož stav je nutno pravidelně kontrolovat a věnovat mu náležitou péči. U každého kluzáku je nutno na základě předpisů LAA ČR kontrolovat kluzák vždy po jednom roce nebo náletu 100 hodin. U nových kluzáků se první technická prohlídka plánuje po 2 letech nebo 100 letových hodinách.

Trocha té statistiky - technické kontroly

Technické kontroly nabízejí mnoho pohledů skoro až do hlubin duše pilota. Podívejme se společně na čísla roku 2013. Našli jste se v nich? Napište nám! I v případě, že se Vás tato statistika netýká, ozvěte se také, rádi Vaše stanoviska zveřejníme.

O vývoji ...

Často potkáváme piloty, kteří bojují se svými vysoce-výkonnými křídly a nejsou schopni zvládnout jejich potenciál a let si vychutnávat. Myslím si, že je to tak špatně. Proto vyvíjíme právě takové kluzáky, kterými jsme známí. Netlačíme konstrukční limity do krajností a nesnažíme se piloty dotlačit k dovednostem, které by jim umožnily takovou konstrukci zvládnout. Paragliding je o tom, abychom měli z létání radost, abychom si vážili každé hodiny ve vzduchu. Proto naše kluzáky odrážejí tuto základní filozofii – mají být jednoduché, spolehlivé a mají přinášet radost.