Upravit stránku

Středa 11.4.

„Ó Renata, are you new member of Commity?“ ptá se Laura na úterním večerním zasedání komise organizující PWC. Jak se může člověk dostat do těchto vyšších společenských kruhů? Je to jednoduché…

Kávička nefunguje … po třech hodinách proseděných v Headquateru mě v sedm večer začínají organizátoři vyhazovat. Stmívá se a ochlazuje, kluci nikde. Prý za hoďku jsou zpátky. Pod svá křídla si mě bere Xavier, jeden z organizátorů PWC a spolu s elitou Mr.Gin a spol. míříme do Italské restaurace na zasedání. Po náročné dvouhodinové debatě všichni už šilhají hlady a nápady skomírají, je čas na výtečnou večeři o šesti chodech.

Po ránu se opět všichni shledáváme a ještě časněji vyjíždíme na kopec. Již cestou nahoru jsou stromy ohnuté do pravého úhlu a ptáci jsou zalezlí doma. Jen organizátoři se snaží namluvit naivním závodníkům, že se opět poletí. Dle předpovědi má vítr zesilovat, přibývat oblačnosti a přeháňky. Z toho důvodu je start naplánován již v 10:30. „Duní jak cyp“, starty některých připomínají dětskou hru vystřelování letadýlek gumičkou. Dokonce je možno odstartovat i s květákem v ruce. Sledujeme toto divadlo s nohama pevně na zemi a čekáme až to zruší. Tak se i stalo a využíváme zde poprvé svoz dolů.

„Co budeme dělat?“ Klasika, zewling v ofisu, každý u svého kompjutru s nudlovou polévkou či jinou dobrotou. Když to tak sečteme, tak průměrný závodník stráví nad reporty čtyřikrát více času než ve vzduchu. Jedeme se raději okoupat a relaxovat do místních lázní a připravit se na další Mac a Gradient party.

PS: něco pro zpestření dne

JAPONSKÁ FRAZEOLOGIE

Originál Výslovnost Překlad

Ikura des ka I kurňa deska Kolik to stojí Arigató gozaimasu Aligátor kozy máš – Aligátor kozí maz Děkuji mnohokrát
Pro ty co si špatrně pamatují mnemotechnická pomůcka – Krokodýl jelení lůj Ójasumi nasaj Ó jen si mě nasaj Dobrou noc Ohaj gozajmasu Ohájo kozí maz Dobré jitro Tasu kete Pomoc