Upravit stránku

S Novozélanďanem děláme chrousty, jeden vlevo, druhý vpravo. Opět se škrábu téměř z podlahy, tentokráte zaslouženě soukromý výtah až pod základnu ve 2500m. Mezitím se partička shromažďuje pod mrakem a vyčkáváme. Po otevření vzdušného startu s první skupinkou plný knedlík na 1 Ob, bez problému pokračujeme k dalšímu přes planinu. Dneska mám našlápnuté a hodlám si konečně zlepšit náladu po těch dvou nezdařených kolech. Buď točím, nebo plná šlapka s vedoucí skupinkou. Nad třetím otočáku to začalo být zajímavé a chodit úplně všude.

„Task is canceled!“ zaznělo z do vysílaček z úst meed direktora. V zadu se to začínalo pravdu černat a kovadlina rozlévat po obloze. Panika, po brutálním šprajcu konečně klesák, ve kterém kutnu spirálu až na zem. Za chvilku se přehnala hůlava, ale to už byli všichni bezpečně na zemi. Teda za pět minut dvanáct.

Dlouhé rozhodování nad disciplínou a pozdější otevření startovního okna znemožnilo uznání disciplíny pro její krátký čas, který dle pravidel musí být minimálně 1:30. V případě že se stopne task, který trvá déle než hoďku a půl, kolo je uznané. Škoda, dalo se startovat o něco dříve. Mezitím se CB rychle uvařily a bylo vymalováno. Kovadlina roztažená přes celou oblohu, černo vepředu i v zadu, déšť, tak rychle na zem. Nebylo na co čekat. Někteří s problémy, přesto všichni úspěšně na zemi.

Čeká nás další zážitek a to cesta busem serpenýnami dolů. Ne nadarmo leží v každém kaňonu převrácený autobus. Tak nevím co dneska bylo intenzivnější, zda úprk před bouřkou či tahle adrenalinová jízda. Brzdy začínají pěkně smrdět, utíráme studený pot z čela a brzdíme i očima. Hurá dole…Avšak nejvíce adrenalinu dnes vyplavil bulharský kamarád Vladi z Vraci, kterému po totálním kolapsu vrchlíku, následujících twistech a helikoptéře nezbývalo nic jiného, než záložák. Přistání bez škrábance, do měkkého na stromy a rychlá záchrana.

Následuje oblíbená relaxačka v sauně a lázních návštěva domácí hospůdky s tureckými specialitkami a připravovaná Redbull párty. Redbul s vodkou a pozvaná břišní tanečnice rozhýbala téměř všechny piloty. Pokračování je do brzských ranních hodin v místním disko clubu. „Zítra se nepoletí!“ Dušuje se organizátor. „Tak lets go dance!“