Upravit stránku

NEDĚLE 27.5.

Opět se potvrdilo pravidlo, že dobré počasí je potřeba přivolat a pořádně oslavit předem. Pomačkané a bledé obličeje u snídaně napovídají s stavu spánkového deficitu. Brzké kongesťáky dávají naději některým pilotům, že nebudou muset letět. Avšak inverze brzdí vývoj. Rychlý 35 km task cik cak údolím, brzké otevření okna a slibné podmínky umožnilo dnes celkem 27 pilotům doletět do cíle.

Zpočátku nás však čeká šudlačka před mým oblíbeným startem Dynamit. Mačkání v obrovském chumlu v blízkosti startu, kde točili o poloměru boingu, mě odradilo a letím si najít svůj stoupák kousek vedle. Erisek šplhá perfektně a za chvilku jsem nad celým googlem. Dobrá pozice pro vyčkávání a otevření startovní kružnice.

Sotva s 15 ti stovkama odlítáme do rovin na první otočák. Zpátky do hor na druhý, kde se zachraňujeme. Vše jde jak po másle, první skupinka o 6 ti lidech v dohledu. Mezi šprajcy také pořádné klesáky, které dnes uzemnily spoustu pilotů. Chtělo si to neustále hlídat výšku a vyrazit dále nejméně s 1500m. Mezi ty nešťastníky patřil i po dvou kolech vedoucí závodník Valery Tzvetanov. Z hor opět do rovin na 3 ob, před skokem pořádně natočit a radši to moc netavit. Zpáteční cesta do cíle byla na dva stoupáky a nad páskou bylo téměř nemožné přistát. Přilétám 15 minut po vítězi kola na 12 pozici.

Krom mohutnících CB nad údolím se bylo cestou opravdu na co dívat, nádherné bílé termální prameny Pamukkale třpytí se na slunci. Po další čtvrt hodince přilétá do pásky další početná skupinka. Spousta šťastných a spálených tváří v cíli, odvoz do Hotelu a příprava Závěrečné ceremonie.

Z 96 pilotů zvítězil francouz Jean Francois Chapuis, druhý turek Semih Sayir a třetí Bulhar Daniel Dimov. Ženy pro jistotu nevyhlašovali a z devíti zůčastněných se nejlépe umístila francouzska Joliet Patrik, druhá Renáta Kuhnová a třetí pozici obsadila místní turkyně Ziya Hacialioglu.

Co říci závěrem? Země skrytých možností, spoustu neobjevených terénů, krásná příroda a podmínky pro cross country létání ideální. Co se týká organizátorů akce, tak velké díky Isa Dal, který zajistil perfektní zázemí pro závodníky i celý průběh akce. Z pěti možných dní se létalo každý den a uznané byly 3 kola. Je co objevovat, tak přště v Turecku na PWC v Kaiseri.

Vyskledky budou aktualizovány později, nebo je najdete na www.xcdenizli.com