Upravit stránku

A co se dneska dělo ve vzduchu? Podmínky poněkud jarní, takové jaké si dokážete představit mezi skalnatými stěnami se zbytky sněhu v zasekaném údolí. Okolo kopců se dělaly chmury ve třech různých hladinách. Občas se prolítávalo tunely, vedle mraků i nad nimi. Téměř celý Czech team si vybírá startovní smůlu s tisíce různými příběhy, které nás zpomalují. Zatímco je těsně před otevřením startovního okna Šnajby a Hanka s vedoucí skupinkou nad mrakama, já se stále plácám pod hladinou a ne a ne se vyškrábat. Hanče si vybojovala skvělou startovní pozici téměř ve 3000 m. Já naproti tomu bojuji stále ve výšce startu, tj. 2200 m. Téměř na ocase celé skupiny už letím na rekreuj, tak alespoň dokumentuji tento let. Téměř 10 minut za ostatními se konečně zvedám a mastím za všemi. S vedoucí skupinou se setkávám v jednom stoupáku, když se vraceli z 1 otočáku, pak už je sleduji jen z povzdálí na závěrečném doklušu.

A teď k příběhům z letu. Tomíkovi Braunerovi se to po klapanci zauzlíkovalo. Napřed levé ucho zabržděno a pravé narychleno, takže letěl šejdrem, poté následoval klapanec, jeden souček se uvolnil, ale druhý mu zůstal po celou dobu letu. Speed nepomohl, navíc mu to letělo jak školáček. Oslíkovi praskla kladka, kterou se mu po několika kilometrech letu podařilo opět navázat a zprovoznit. Jeden Francouzský pilot si dal „Touch and go“ mezipřistání na hřebenu, a kousek si popoběhnul. Další čtyři si to při točení ostré termiky urvali do negativky.

Po 45 km dlouhém letu cik-cak podél hřebene se raduje první v cíli dnešní disciplíny Švýcar Stephan Morgenthaller. Pro pár pilotů se zdál nejkomplikovanější poslední otočák, na úpatí Eigeru. Jako poslední mohykán Kolja snad ještě teď svahuje na protějším hřebeni a snaží se zvednout k poslednímu záludnému otočnému bodu na kopci. Tento den byl druhý letový a také poslední. Nasunuje se brázda nižšího tlaku a převývoj oblačnosti. Takže to v sobotu v poledne balíme.

Na čele celkového pořadí tohoto závodu je tak po dnešku Švýcar Christian Maurer a pořadí žen vede Švýcarka Anja Kroll. Já se díky tomuto výkonu propadla, ale Hanička skončila na 6.místě. V celkovém overall pořadí jsou však minimální bodové rozdíly, že je co dohánět a navíc nás čekají ještě tři závody. Abych tak shrnula létání ve Švýcarsku musí být úžasné, ale vyplatí se sem vyjet pouze na dobrou předpověď. Tak ahoj zase ve Španělsku. Více na new.pwca.org.