Upravit stránku

Nedeľa- Na rannom briefingu o 8:45 sa dozvedáme o aktuálnej situácii počasia. Malo by sa letieť a ideme džípami na Sľubicu. V pol ceste však zisťujeme že profil vetra sa stáča viac na juh a oblaky tomu tiež nasvedčujú. Organizátor robí zmenu plánu a ideme na južný kopec Buče. Po príchode na štart to vyzerá nádejne no po chvíli sa nad nami robí veľký mrak z ktorého začína popŕchať. Všetci sa skrývame pod stromy, po prehánke vietor opäť duje a vôbec nezoslabuje podľa predpovedi. Vyzerá to na gradientný vietor a organizátor ruší task. 
 

Pondelok-  organizátor hneď na rannom briefingu oznamuje task is canceled a deň trávime v kúpeloch relaxovaním a vlastným programom.
 

Utorok-  Predpoveď hlási na dnes silnejší vietor a stabilný vzduch, ideme na kopec Čierna Kopa. Je vypísaný 66,3 km dlhý task cez päť otočných bodov z cieľom v Starej Ľubovni. Hneď po otvorení okna piloti štartujú a ich dopredná rýchlosť nasvedčuje tomu že fúka síce laminárny ale silný vietor. Priebežne je okno niekoľko krát zatvorené a opäť otvorené kvôli silnému vetru na štarte. Piloti z ťažkostami vytáčajú stupáky a vydvávajú sa letieť na trať, väčšina pilotov končí pod hrebienkom na druhej strane doliny no niekoľko letí ďalej na prvý otočák. Safety piloti hlásia stupne nebezpečia na trati dva a tri. Po dlkšom zatvorení okna a čakaní na hlásenia pilotov vietor slabne a riadiaci opäť otvára okno. Štartuje aj druhá polovica pilotov, piloti hlásia stupeň nebezpečia tri, silný vietor a turbolenciu na pristátí. Task je stopnutý.  No bohužial neplatný, pretože len málo pilotov v čase stopnutia bolo za minimum distance.


Streda-  deň je opäť zrušený kvôli silnému vetru. 
 

Štvrtok-  ideme na Čiernu kopu, predpoveď hlási o niečo slabší vietor a miestami aj prehánky. Ráno je úplne jasné, no čoskoro už vidíme vývoj mohutných oblakov. Je vypísaný task cez sedem otočných bodov. Spočiatku vietor neutícha, no neskôr sila vetra zoslabuje a okno je otvorené. Slnko len sem tam presvitá cez obaky a piloti sa trápia pred štartom v slabom stupáku, väčšine sa darí nastúpať a vidať sa na cestu popri hrebienku na prvý otočák. Po trati sú už ale dosť výrazné prehánky a safety commite hlási level dva a tri. Organizátor hlási task canceled. A opäť nemáme odletený platný task.
 

Piatok- predpoveď nevyzerá dobre. A k prehánkam sa majú pridať aj búrky. Ideme na Čiernu Kopu. Už o 10.30 začínajú padať zrážky z mraku pred kopcom. Vývoj oblakov je veľmi rýchli a tak po prvom zablisnutí nakladáme padáky na autá a odchádzame späť do centra preteku.
 

Sobota- (náhradný deň)  polovica pretekárov už odišla. Aj napriek zlej predpovedi ráno je takmer jasno a ideme na kopec. Vypisuje sa task no vysoká instabilita a následná búrková aktivita rýchlo prerušila naše plány a task je zrušený. Počasie nám veru neprialo a neodletel sa ani jeden platný task. Preteky však boli organizačne výborne zvládnuté a všetko bolo perfektne zabezpečené, bohužiaľ počasiu sa rozkázať nedá a tak Majstra Slovenska pre tento rok nepoznáme.
Dúfame že počasie sa umúdri a na najbližších závodoch na Straníku si poriadne zalietame

Ľuboš a Maroš Kravecovci