Upravit stránku

Dne 26. června proběhl již sedmý ročník nejnáročnějšího štafetového závodu v ČR, Adrenalin Cup. Jedná se o závod čtyřčlených štafet. Běžec se pere s tratí o délce 16 km a převýšením 1145 m , paraglidista běží 0,5 km, let s převýšením 925 m a s následným přistáním na fotbalovém hřišti na Ostravici, bikera čeká 34,5 km dlohá trať s převýšením 1430 m, a do cíle přivádí team kajakář po 5,5km dlouhé trati na řece Ostravici, kde musí sklouznout z rampy, zdolat 15 branek a střihnout eskymáka. To, že je tento závot prestižní a stále více vyhledávaný, dokresluje startovní listina nabitá zvučnými jmény Českých profesionálních sportovců a také stále přibývajícími teamy z řad amatérů. Celkový počet se letos vyšplhal na slušných 48 teamů. viz: http://adrenalincup.cz/
Spestřením pro diváky byl druhý dočník závodu pivařů Radegast Beskydský šerpa, kde závodily čtyřčlené teamy milovníků chmelového extraktu střídavě o co nejrychlejší dobytí Lysé Hory s 50L sudem na zádech(65kg). To že je o tento způsob sebetrýznění veliký, dokresluje zájem 40 teamu ve startovním poli a limitem pro další pivo-chtivé byl pouze počet dřevěných šerpských nosičů :-)

Já jsem se ArenalinCupu účastnil po páté, ale letové byly pouze dva ročníky. Letošní ročník byl opět poznamenán nízkou oblačností a silným nárazovým větrem. Královna Beskyd Lysá Hora paraglidistům prostě nepřeje a stejně jako loni jsme my letuchtiví mohli do celkového výsledku teamu zasáhnout jen jako běžci na velmi krátké trati, čímž jsme celkové výsledky nijak ovlivnit nemohli a byli jsme v týmu opět do počtu :-( . Nezbylo mi než fandit mým kolegům v teamu El speedo ve složení: běh -Vít Pavlík, PG – Lukáš Klím, kolo – Dušan Pargač a kajak Jiří Lubojacký, kteří vybojovali cekově 22. pozici.

Jelikož je paragliding snad nejchoulostivěším sportem na počasí, je velká paráda když to vyjde a letí se, nejen-že je celý závod atraktivnější pro diváky, ale naše disciplína velmi často velmi výrazně hýbe s výsledkovou listinou. Proto doufám, že nám příští rok bude svítit sluníčko a pofukovat slabý proměnlivý vítr :-).

Za El speedo team Lukáš Klím a Antea K2