Upravit stránku

Pátek: Opět počasí , tak rychle na letiště v Olomouci. Je třeba něco natrénovat se svojí novou Anteou mám max. 6hodin letu a to je fakt málo na to , že je květen. Povedlo se a povozili jsme se v okolí Olomouce v krásném raním počasí s rozpadající se mlhou. Po přistání. Přejezd na Stichovické letiště a přihlášení se do závodu. Vše proběhlo hladce a Radim Frank nás pustil všechny. Vzhledem k větrnému počasí se do večera vyčkávalo. První disciplína Hodnocený START a PŘISTÁNÍ. ,,to přistání ach jo“Večerní brífink : Naplánovaná navigace přes tři otočné body s hledání znaků. Počítání lopatek na větrném mlýnu. Samozřejmě hodnocený start a přistání ,,to přistání ach jo“.

Sobota: Ráno start do disciplíny. Trošku jsem se divil. Když LUKÁ u LITOVLE dávala SZ 8m/s.No nic na letišti dole moc nefouká! Tak jdeme do toho. A tak , až na dost silný vítr docela pohoda:-). Stát nad zemědělskými budovami ve speedu a jen klesat. No paráda to jsem ještě nezkoušel! Nebo přelet drátů 4OOkw,ale jak když to opět nestoupá a jinudy cesta nevede! Nakonec jsme to přežili ve zdraví na trati přistáli jen dva. Neviděl jsem je a tak jsem letěl. Co jiného chcete dělat , když kolem vás všichni letí a nebo se vám dokonce vzdalují! Je fakt , že po větru to byla paráda:-)

V poledne se vítr uklidnil. Další disciplína – Ekonomika: Proto jsme vylili palivo a dostali 1l benzínu. Hurá hledat stoupačky. Konečně něco co mi občas jde.. Stoupáky úzké, slabé a tak ani nedošlo k vypnutí motoru. No 23min na litr palivo to docela jde.

Večer vypsaný čtyřlístek a mini – maxi v opačném pořadí prvně maximální rychlost a po té minimální. Něco pro diváky , kterých bylo opravdu dost.A hlavně přijela i TV NOVA. Už si zvykám na padáček a tak to docela jde. Body se hodí a tak sbírám:-) čtyřlístek sice pomalý s jednou chybičkou, ale s body.Mini-Maxi skoro podle představy. TV Nova toho neměla dost a tak vypsaná další disciplína. Japonský slalom a přesnost přistání ,,Ach jo! Už zase?“ Japoňák pohoda povedl se, ale přesnost za 0 bodů, ale už mě měřili:-) Příště bych to už konečně mohl začít dávat!! Po domluvě s Radimem Frankem a množství uletěných 10 kol byly závody ukončeny. Hurá na pivo párek a večer i steak.Hmm…. byl dobrý. Děkuji Šediváku.

Neděle: Vstávám v 5,30. Je letovo a tak jdeme na to ne? Vzbudit motorovkou okolo spící ,,promiň Mechy! Dělám to jen kvůli té přesnosti:-)“Krásné po závodní ranní polétání nad Plumlovskou přehradou a v okolí letiště. Po přistání sbalit nádobičko a jdeme na vyhlášení, které bylo naplánováno na 10hodinu. Vše proběhlo bez problémů a ve zdraví . Jen se rozloučit a poděkovat za skvělý víkend , skvělé zorganizované závody.

Děkuji Paramotor klubu Prostějov

Poděkování patří také fa SKY- Paragliders za skvělou Anteu

Výsledky: Repre

1. Berka Tomáš – 4306 bodů
2. Řezníček Zdeněk – 3866 bodů

Liga PPG

1. Nadažy Michael – 3634 bodů
2. Kadečka Miroslav – 3469 bodů
3. Šedivý Jan – 2566 bodů
4. Spurný Michal – 1879 bodů
5. Kovanda Jan – 1058 bodů
6. Jurenka Pavel – 1049 bodů

Liga MPG

1. Tulec Michal – 4183 bodů
2. Chatrný Slavomír – 2533 bodů
3. Weis Josef – 1977 bodů
4. Dvořák Marcello – 0 bodů

Liga MPG tandem

1. Závorka Lubomír/Věrča Brychtová – 4593 bodů