Upravit stránku

Po roce opět přijíždějí piloti celého světa, aby poměřili síly v místě zvaném Valle de Bravo.

Za Český team tentokráte bude bojovat Tomáš Brauner (Advance Omega proto), David Ohlídal (Axis Merkury proto), Martin Orlík (Axis Merkury), Radek Večeřa (Gradient Avax proto), Renáta Kuhnová (Sky Paragliders Eris 3 proto).

Pravidla FAI se oproti minulému setkání změnila, za každý team bodují pouze 3 piloti předem stanovení dle FAI rankingu, stejně tak nastala změna v počet startujících pilotů různých zemí, kdy maximum stáhli ze 7 pilotů na 5. Závodu se nezúčastní Makedonci a Maďaři, kteří se zaregistrovali až po deadline. Celkový počet pilotů činí 148, z toho 20 žen.

O tom, jak to zde vypadalo loni na Pree MS se můžete dočíst ve článcích a podívat na fotogalerii zde.

Po loňské zkušenosti je velký předpoklad, že se během 12 závodních dní kola opravdu uletí, tak se nechme překvapit. Během týdenní přípravy se aklimatizujeme na velmi suché podnebí, ubytování v městečku na břehu jezera ve výšce 1800m. Nedaleký start El Piňo s 2400m, dostupy okolo 3500 – 4000 m, zvlněný pestrý terén, silná termika, konvergence a velmi různorodé disciplíny slibují zajímavé létání. Open ceremony zahajuje v sobotu večer nedělní první kolo. Tak držte pěsti!

Pravidelný průběh soutěže můžete sledovat na těchto stránkách.