Upravit stránku

Během tohoto týdne se konají závody na Východě slovenska za Tatrami. Bohatá účast závodníků přijela přes nepřízeň počasí. Ale ke konci týdne slibují zlepšení, tak se nechme překvapit.

Tento rok se počásko povedlo snad jen v Mexiku. Sezóna sice začala slibně, v únoru se lítají skvělé prásky nejen v Alpách, ale celý březen a duben se nad Evropou usadila celá sestava tlakových níží. A ne a ne odtáhnout na sever.

Přesto závody i předpovědi začínají slibně. Dobré reference svědčí také o velké mezinárodní účasti. Sjela se skupinka Ukrajinců, Rusů, Bulharů, Portugalců, Čechů i Poláků. Celkem 62 startujících pilotů, což je dvojnásobek více než loňský rok. Z 10 čechů jsme vytvořili dva Sky teamy ve složení – Patrik Vyhlídal, Lukáš Klím, Michal Šotek a Dalibor Kaláb. Další partička Renča Kuhnová, Ondra Krupa a Roman Tomíček.

A kde se to vlastně konají tyto závody? Budete překvapeni malebností této krajinky. Za Tatrami a měsem Popradem zahnete směrem SV na Kežmarok a Starou Lubovňu. Zvlněný terén s výhledem na Tatry, možností tří startů na všechny směry větru v okolí do 50 km. Centrum dění se odehrává v Plavnici v arálu JZD v dřevěnici, postavená na samotě u lesa. Organizace se chopili bratia Vyparinovci, kteří to tu znají jak svoje boty.

Během prvních tří dní jsme měli exkurzi po všech terénech. Přesto že předpovědi vypadaly hrůzostrašně a ráno vždy zapršelo, ale v průběhu dne se to vždy oddekovalo a my mohli letět. Zatím však žádný platný task. Jeden z nejsilnějších zážitků měli všichni piloti z vývozů na kopec. V propozicích zapomněli připsat, že je to s Adventure programem. Výjezd vétřieskou stál za to. Hromada báglů, na nich druhá vrstva lidí, občas se někdo v zatčce vysypal, chvílema proklouzávala na bahnitém podkladu kola, nakonec jsme se všichni setkali nahoře na kopci. Místní přeháňku vystřídalo azuro a teplučko. Ze tří letů bohužel žádné platné kolo. Dnešní deštivý den je věnován regeneraci v sauně a přípravě na večerní gulášek. Ale zítra se prý poletí. Tak držte palce.