Upravit stránku

Polské letiště, evidentně přichystané právě pro tyto závody, nás hned první den přivítalo velmi slušným počasím, takže i když jsme měli za sebou celkem dlouhou cestu, nikdo na nic nečekal a ihned jsme se vrhli na trénink. Pořadatelé s tím asi počítali, neboť přímo na ploše bylo připraveno hned několik slalomů a tak každý, kdo měl chuť si hned mohl osvěžit své zkušenosti. Slalomy, byly v permanenci celý den a tak, dostat se k nim byl celkem problém a tak jsem se raději vrhnul na obhlídku okolí, abych měl přeci jen, aspoň nějakou reálnou šanci se v rovinaté, polské krajině neztratit.

Hned první disciplína, hodnocený start a přistání, byla pojata spíše pro diváky, kterých se tam na nás, mimochodem přišla podívat pěkná řádka. Organizátoři, evidentně nenechali nic náhodě a o právě probíhajících závodech se neustále mluvilo v rádiu, televizi a i v novinách denně přinášeli aktuální informace, co že se právě na kolbišti děje. Takže lidi se tam na nás chodili koukat celý,boží den.

Další disciplína byla nabrýfovaná na druhý den ráno. Již od šesti hodin jsme měli za úkol oblétnout na čas co největší vzdálenost, mezi otočnými body. Takže se hned po startu, celá obloha kolem letiště zaplnila, různě kličkujícími piloty, kteří lítali sem a tam jak šílenci.

Další disciplína měla být ekonomika, takže jsme vesele celé odpoledne vytankovávali své miláčky a zase doplňovali, přesně odměřeným počtem paliva. Počasí nám ale moc nepřálo a tak byl vyhlášen den volna. Organizátoři nám připravili pestrý program. Mohli jsme si jít zastřílet do nedaleké střelnice, nebo se projet loďkami po řece a nebo navštívit místní skanzen.

Další den na večer se počasí umoudřilo a tak se letěly pylony. Uletět co největší vzdálenost kolem pylonů s omezeným množstvím paliva. Létat v chumlu, nízko nad zemí v okruhu kolem letiště, no to byl zážitek jen pro otrlé piloty.

Další den se nás snažili ulítat. Hned ráno jsme letěli slalom (čtyřlístek) , odpoledne lov otočných bodů s omezeným počtem paliva, no a na večer jsme si ještě švihli mini maxi. Bohužel, závodníků bylo opravdu hodně a tak se mini maxi nestihli za rozumné viditelnosti dolétat a tak se dolítávalo ještě další den ráno. Poté měla být připravena další disciplína, ale z důvodů nepřízně počasí se ředitel závodů rozhodl, toto neletět a mistrovství oficiálně ukončit. Celý den se pak špekulovalo a protestovalo, no prostě závody po závodech.

Odpoledne bylo veliké vyhlášení přímo na náměstí uprostřed města. Rozdaly se diplomy, medaile, úsměvy a telefonní čísla a po zdařilé večeři, jsme se plní dojmů a fest unaveni rozjeli k domovu.

V tříkolkách jsme velmi slušně zabodovali a SKY – TEAM určitě nikdo nemohl přehlédnout.

Jednomístné tříkolky. Celkem 21 závodníků.

2. místo Michal Křivánek
3. míst Petr Matoušek
9. místo Zdeněk Andrlík

Jednomístné krosny. Celkem 58 závodníků

8. místo Tomáš Berka

PS: nějaké fotečky najdete taky na www.berx.cz