Upravit stránku

Ahoj piloti! 

Jak u Vás? Co děláte? Jak trávíte karanténu? Létáte na paraglidingových simulátorech? Prohlížíte si fotky z vašeho posledního přeletu? Přemýšlíte o tom, kam se za létáním vydáte? Lámete si hlavu, kdy to všechno skončí? 
My taky! 
Pevně doufáme, že COVID-19 se rychle přežene a brzy se všichni vrátíme k létání.
A jak se vede v naší výrobě? Obvykle touto dobou pracujeme jako draci a spíše řešíme stížnosti, proč ještě nedorazil kluzák nebo sedačka, ale letos, letos je to jinak...

Hned od prvního dne, kdy byl u nás vyhlášen nouzový stav a vládní restrikce, začali jsem řešit, jak se z toho rychle dostat a co udělat. 
Reagovali jsme v řádech hodin, využili jsme know-how, které máme a vedle padáků, sedaček a dalšího příslušenství jsme začali vyrábět roušky. Roušky jsme dodávali těm, kteří je potřebovali nejvíc a v prvních dnech je neměli a marně čekali na dodávky odjinud.

A pak se ukázalo, že schopnosti našich „padáčkářských“ vývojářů se dají skvěle uplatnit i při navrhování roušky a že díky 3D tvaru lidem skvěle padne a v pohodě v ní vydrží celý den. Poptávka po 3D tvarovaných rouškách se speciálním antibakteriálním filtrem rostla a výroba chrlila (a pořád chrlí) jednu roušku za druhou.  

Dvouvrstvá bavlněná tkanina a vnitřní filtr vytváří perfektní ochranu, která je účinná až 96 hodin, máme velikosti pro ženy i pro muže a filtr se dá jednoduše vyměnit. 
Nikdy by nás nenapadlo, že naše cuttery, kontrolky, cviky a všechny ty technologie a šicí dovednosti využijeme tímto způsobem, ale ano, je to tak. Věřili byste tomu?

Samozřejmě dál vyrábíme i padáky a doufáme, že za pár měsíců bude všechno ve starých kolejích. 

A mezitím se s námi můžete podělit o to, jak se máte. Jaký je váš typický den v karanténě? Rádi si přečteme vaše příběhy. Sdílejte s námi na Facebooku, co se vám honí hlavou. A pokud by se vám hodily nějaké roušky, dejte nám vědět emailem. Se stejnou péčí vám teď doručíme padáky i roušky nebo náhradní filtry.  

Technická specifikace našeho produktu:

  • Dvě vrstvy hustě tkané bavlny tvoří kapsu;
  • Rouška má roky prověřený systém uchycení a drží na hlavě pomocí tkanic;
  • Je tvarovaná a v rámci možností se i dobře nosí (mno, lépe než ty placaté, jednorázové);
  • Do kapsy se dá vložit filtr s vrstvou stříbra – StopBac;
  • Filtr vydrží asi 96 hodin a pak je možné jej snadno vyměnit;
  • Výroba a balení zohledňuje nutnost zpracovávat filtry s ohledem na zachování antibakteriálních a antivirových schopností.

Stay safe, stay well.