Upravit stránku

ČTVRTEK 21.6.

Takovou megažranici jsme dlouho nezažili. Od zítřka mám půst, dušuju se. Ale jak to chceš provést? Lunch packet na kopec a každý večer pohoštění. Dnešní večer bylo pro změnu v místním pivovaru, kde domácí kvasnicové pivo teklo proudem a večeře o 11 ti chodech trvala snad do půlnoci, kde pak pokračovaly tanečky ve vedlejší diskotéce.

Dnešní den bylo co oslavovat, hlavně neúspěchy Czech Teamu. Pro změnu dnes zabodoval Evžen. Do dvou čekáme na startu a sledujeme zajímavý vývoj kongesťáků. Některé nás minuly, z některých zapršelo, nakonec se rozhodlo o 57 km trase se dvěma ob v rovinách. Individuální čas a otevřené okno ve tři.

Start hned ze začátku se vyplatil. Kopec byl deknutý a partička měla problém se zvednout. V rovinách to bylo nasvícené a tak mířím na hranu světla a stínu. Parádně do fungovalo a odměnou je čtyřka pod základnu. Hory byly celé zadekované a partička má problémy se zvednout. Neváhám a kopíruju hranu mraku, kde je stále slabé stoupání. Na trasu se vydávám prostředkem údolí a celých 10 km letím naprosto sama.

Poté to vypnuli, dívám se na nasvícený hřeben hor, kde točili piloti a vypadalo to nadějnější spolupracovat ve skupince než letět sama. Tohle rozhodnutí však bylo fatální a pak následovala chybka za chybkou. Let rovinou by byl určitě rychlejší a jistější. U hřebene jsem se nemohla pořádně zvednout, vítr zesiluje, jde po kose a opět se všechno zastínilo. Ti co si pořádně nedobrali, končí za prvním otočákem okolo 30 km. Zhruba 20 pilotů pokračuje a bojuje proti silnému větru. Druhý nejzáludnější otočák v rovině dalo pouze 10 pilotů, ale do pásky se nepodařilo dostat nikomu. Nejdále dolétl Ital se 48 km. Z žen Marina Olexina.

Toto zápolení proti silnému větru sleduji z mého místa přistání jak v televizi. Spolu s Nikolajem, který byl dnes rychlý jako střela, jak po trase, tak i na zemi. A tak zapíjíme svůj žal. Dnešní den řádně zamíchal výsledkama, po třech platných kolech vede … a z žen Marina. Následují ještě dva letové dny s ne moc přesvědčivou předpovědí.

Následující dny buď moc foukalo nebo naopak pršelo, přes veškerou snahu a čekání na startu jsou výsledky po třech kolech konečné a rozhodující. V sobotu večer se koná slavnostní vyhlášení. Ze 138 pilotů se stal suverénním vítězem Ital Alberto Vitale, 2.Maurizio Bottegal, 3.Stefano Sottoi. Z žen 1.Marina Olexina (18), 2.Renáta Kuhnová (42) a 3.Carol Licini (82). Skvělá organizace, vše perfektně připraveno a zajištěno, tyto závody mohu jen doporučit.

S Hankou Maty balíme naší berušku a čeká nás 200 km přejezd do Slovenie na termický kurz a tréningovku před MČR, které se bude konat za dva týdny v Pieve di Alpago.