Upravit stránku

Toto mistrovství mělo kromě určení mistra ČR stanovit také reprezentační tým pro nadcházející mistrovství Evropy konané ve stejné lokalitě jako mistrovství naše.

Proseděli jsme mnoho hodin na Babnem Vrtu (bábiččina zahrádka), kde měl celý závod sídlo, kvůli špatnému počasí. Nakonec se však odlétala dvě platná kola.

Obě kola suverénně vyhrál Ondřej Dupal a stal se tak mistrem ČR. Závodů se zúčastnilo 34 pilotů včetně 3 pilotek.

Mistryně ČR – Petra Krausová. Reprezentace pak měla tuto podobu: O. Dupal, P. Štěpán, R. Lednik, K. Nesměrak, M. Michna.

Rok 1995 28.6.-2.7.1995

Při pořádání tohoto mistrovství jsme měli více štěstí na počasí než v roce předcházejícím. Odlétala se 4 platná kola. Startovalo se jak z KRVAVCE, tak z KRIŠKY a cíl se nacházel v PREDDVORU a v BEGUNICH. Disciplíny o délkách 36 km, 52 km, 65,6 km, 49,2 km byly vždy kořistí Ondry Dupala, kterému nejvíce dýchal na záda celkově druhý Honza Škrabálek.

Zajímavé bylo zejména poslední kolo. Startovalo se z KRIŠKY a už první otočný bod – Kostel Možjanca se stal pro mnoho pilotů z čela startovního pole konečnou. Dvě třetiny závodníků už druhý otočný bod –chatu na Krišce nevidělo. Do cíle v Begunich doletělo sedm pilotů.

Ondra Dupal tak obhájil své prvenstvní z předcházejícího roku a většina pilotů si nedovedla představit, že by výsledek dopadl jinak.

Rok 1996 Červenec – PREDDVOR – celkem 55 pilotů

1. O. DUPAL
2. J. ŠKRABÁLEK
3. M. MICHNA

Lětěly se pouze 2 kola,

1. kolo vyhrál Pavel Štěpán.
2. kolo vyhrál Honza Škrabálek, Dupal, Michna

Rok 1997 14.6.-21.6.

Místem pro konání dalšího mistrovství ČR ve Slovinsku se stalo letiště v Lescích., které přilákalo celkem 45 pilotů včetně jedné ženy – Petry Krausové.

Po prvním kole byl opět v čele O. Dupal, za ním s malým odstupem M. Michna a P. Reček.

Pak přišlo několik špatných neletových dnů. Jako organizátoři jsme se snažili uspořádat alespoň soutěž v přesnosti přistání, ale dešťové přeháňky nám překazily i tuto zábavu.

Druhé kolo se pak letělo na Lijaku. Trať vedla přes jeden otočný bod do cíle u pizzerie v Ajdovščině…... Poprvé se použil tzv. vzdušný start. Přesně ve 13.00 hod se pod startem na Lijaku rozprostřel znak ve tvaru šipky a piloti se po odfocení tohoto znaku vydali k otočnému bodu. Počasí bylo velice zvláštní – nosilo to úplně všude, takže kdo udělal nějakou 360, tak ztrácel drahocené sekundy. Celá disciplína se dala letět bez točení. Do cíle doletla většina pilotů. Toto kolo vyhrál Pavel Kokeš, za ním Petr Reček a Tomáš Lednik. Čtvrté místo v tomto kole stačilo Milanovi Michnovi na celkové vedení po dvou kolech a protože počasí již nedovolilo odletět další kola, byla soutěž uzavřena. Mistrem republiky se tak stal Milan Michna po dlouhé nadvládě Ondry Dupala, na druhém místě skončil výborně létající Reček Petr a třetí skončil Aleš Kočí.

Rok 1998 CZECH OPEN 1998

První mezinárodní mistrovství ČR

Pořadí:

1. O. Dupal
2. M. Michna
3. M.Stěhula

Teamy:

1. Sky
2. Gradient

Ze zahraničních hostů se objevilo ve startovním poli několik Slovinců a pár Slováků.

Rok 1999 CZECH AND SLOVENIEN OPEN – KOBARID 1999

Společné pořádání mistrovství ČR se Slovinci přineslo nemálo problémů zejména pak komplikovaný výjezd na start. Výhodou byla větší konkurence mezi závodníky s možnostmi si porovnat síly s místními piloty, protože mnoho Čechů novou oblast Slovinských Alp neznalo. Letový teren v oblasti kolem Kobaridu je více členitý než teren kde jsme letali MČR doposud. Odletali jsme celkově pět platných kol.

Mistrem České republiky se v roce 1999 stal Milan Michna (díky výborným a hlavně vyrovnaným výkonům), druhý byl František Pavloušek a na třetím místě skončil Mirek Varvařovský.

V soutěži tříčlených družstev si cenu nejvyšší odnesl team SKY ve složení Milan Michna, Tomáš Lednik a Martin Kokeš.