Upravit stránku

Takže v pátek navečír jsem dorazil na letiště, předal soutěžní DVD snímek pořadatelům do leteckého filmového festivalu, nalil si něco dobrého k pití a zapojil se do bujarých rozhovorů.

Dorazil i Sculz, Mechy a bratři Macháčkové. Takže nuda rozhodně nebyla. Asi kolem 23hodiny, náhle a bez větších příčin, nám zavřeli bar. Nicméně prostějovská taxislužba, nás velmi ochotně a i s množstevní slevou převezla na jakousi pochybnou diskotéku do Prostějova a tam jsme vesele v zábavě pokračovali. Víc si nepamatuji, jen lehce, že mně Mechy táhl zpátky na letiště a drmolil něco o tom, kde že jsou Macháčci.

Brzo ráno, asi kolem 10hod, mne při ukrutné bolesti hlavy vzbudilo mohutné vrčení dvoutaktních motorů. Kamarádi již lítaj.

Neodolal jsem a po lehké snídani se i já zapojil do leteckého mumraje. Vyzkoušel jsem si Andrlíkovu aerodynamickou pláštěnku, kterou mi daroval k narozeninám. Jo, super. Funguje. Před startem si to člověk upevní v zabaleném stavu do karabin a hned po startu, si to rozbalí přes celé tělo. Krásně to fungovalo. Opravdu na mne nefoukalo a chvílemi se dalo mluvit i o teplu. Dal jsem si krátký výlet, cca 45min, po okolí Prostějova. Komicky jsem ale prej vypadal před přistáním. Po sundání pláštěnky z noh, se mi tato nalepila na čumák. Viděl jsem prd, ale jedním mocným mávnutím, jsem ji sundal s obličeje a zasunul za popruh.

No chce to prostě cvik.

Pak jsem šel na obídek, když v tom se, nad letištní plochu přihnal Bříza a v patách měl pěknou sněhovou přeháňku. Opět nám dokázal, že se dá létat opravdu kdykoliv a že nejlepší je na slet prostě přilítnout. Chvilku blbnul nad letištěm, ale i on později pochopil, že ve svých letech nemůže blbnout v takové kose a šel se ohřát za námi k baru. Během odpoledne a večera se postupně sjížděli všichni účastníci sletu snad z celé republiky. Mechy rozprodával svoje, moc povedené kalendáře PPG. Na baru probíhalo promítání video snímků s leteckou tématikou a všichni se již nedočkavě těšili na večerní finále.

Navečír proběhla beseda se zástupci předsednictva svazu MPG. (Mimochodem,čekali jsme větší zájem, furt někdo frflá a stěžuje si a když mu dáme šanci, tak nic.)

Po té začal FLAY FEST. Přehlídka soutěžních filmů s amatérské produkce nás pilotů. Těšil jsem se, až uvidím reakci na mé dílko, ale těsně před puštěním, mi najednou organizátoři sdělili, že můj filmek je fuč a jestli nemám ještě nějakej (ha ha).

No nic. Prohledali jsme , kde co i koho a nic. (Druhý den mi volal Šedivák, že se moje DVD našlo ve věcech do tomboly, hmm, hlavně že se našlo. Takže si jej zatím můžete zhlédnout u Fiama, tak snad napřesrok.)

Pak proběhlo vyhlášení Moravského Kameňa autorem akce Romanem Pavlíkem. Díky štědrosti Všech sponzorů, zbyla cena opravdu pro každého. A na příští rok má prej Roman ještě lepší. Absolutním vítězem pro rok 2008 a putovní pohár se spoustou dobrot jsem vyhrál já.

Druhej byl Radim Frank a třetí Laco Horvát, který, jakožto jediný zahraniční účastník nás bojkotoval a pro cenu si ani nepřijel. Škoda.

Pak se vyhlásilo nejlepší video. Vyhrál to Dušan ze svým moc pěkným a humorným sestřihem Proksova a Palcova výstupu v televizi.

Na to se rozjela opravdová a nefalšovaná pilotní zábava. Ženy se líbaly (viz foto níže), zpívaly i tančily. Dojel i SANTA BERX. Postupem času začaly v baru docházet lihoviny a pilo se opravdu, kde co. Já jsem byl odvezen v ranních hodinách svojí ženou, která si pro mne dojela, prej abych nedělal ostudu (to jsem nepochopil), takže nadraní a ranní veselí jsem již nezažil. Prej to bylo drsný.

Každopádně Prostějováci opět nezklamali a připravili pro nás supr akci. Děkujeme.

Váš BERX.