Upravit stránku

Běh

První člen štafety se tedy vydává na 11 kilometrů dlouhého běhu s převýšením 1 950 m. Start je v 678 m n.m. a cíl ve výšce 2 441m n.m metrů. Myslím, že není co dodat a nechápu, jak jsou tohle schopni nelepší borci uběhnout za 1h.20min.

Paragliding 
Padáčkář přebírá štafetu na hoře Schober Köpfel, kde je hned na rozjezd připraven seběh z 200m srázu mezi kamením a trsy trávy. Poté 800 metrový výběh na starovací plochu. Zpočátku to je chodník, který později přechází v kamenitý strmý svah, ze kterého se i startuje. Vzdušnou čárou letí 5 – 7 km na plném speedu a přistává na sjezdovce mezi lany, která je ve výšce 1000 m.n.m. Poté opět běh s květákem nějakých 120 výškových metrů, který je asi 1km dlouhý. Start ze sjezdovky, let opět na plném speedu a přistává se na ploše fotbalového hřiště, které má nadmořskou výšku 714 m.n.m. Přistávací plocha fotbalového hřiště je hodně omezená vzrostlými stromy, které hřiště lemují po celém jeho obvodu. Takže když se tam sejdou více jak dva piloti na přistání, tak je opravdu na co se dívat a piloti mají plné ruce práce.

Divoká Voda 
Kajkáře čeká 100 metrový běh k řece Drau, kterou následně musí přeplavat. Na jejím druhém konci je totiž stanoviště s loďmi. Poté musí absolvovat šestimetrový skok, ale to už v kajaku. Na kajakáře čeká pětikilometrová trať, která je navíc posetá 18 brankami a závodník jimi všemi musí projet. Povinný je i eskymácký obrat. Řeka Drau je také velmi náročná a je to neustálý boj po i proti proudu. Pak už jen krátký výběh na břeh a štafetu přebírá poslední člen týmu.


Horská kola
Role se ujímá cyklista a jeho horské kolo. Start trati je z Tyrolského mostu, který je ve výšce 670 m.n.m. Následně výjezd přes 1300 metrů až do nadmořské výšky 2057 metrů na kopec Hochsteinkreuz. A po náročném stoupání musí sjet 11 kilometrů dolů přes obávanou lyžařskou sjezdovku H2000 a nesmí přitom zapomenout i na projetí brankami. Celkově po 13-ti kilometrové jízdě se závodníci dostávají zpět na náměstí v Lienz, kde závod začal a pro ty, co dojeli, byl konečně ukonce.


Na Dolomitenmanna jsem se dostal díky Eurofoam sport týmu, což je volné sdružení převážně amatérských sportovců za podpory mezinárodní firmy Eurofoam. Měli jsme v závodu celkem tři týmy v amatérské kategorii a všechny se vešly do první desítky. Obsadili jsme 1. místo - tým Eurofoam, 6. místo - Eurofoam Greiner a 7. místo náš tým EUROFOAM CELLPUR .
Kdo měl možnost tento závod absolvovat, tak má na co vzpomínat a má přání si to zopakovat. Takže pokud to půjde, ročník 2011 nevynechám!

Video - http://www.stream.cz/video/519866-dolomitenmann-2010-zavod


EUROFOAM CELLPUR:

Běh - Viktor NOVOTNÝ
Padák - Lukáš KLÍM
Kajak - Jiří ŠŤASTNÝ 
Kolo - Pavel BARTOŇ

Za Eurofoam CELLPUR tým Lukáš Klím a Antea K2.