Upravit stránku

Zatímco Fides se do integrovaného baťůžku jakž-takž vešel i se záložkou normální velikosti, lehkou přilbou, kombinézou a foťákem a prošel i jako příruční zavazadlo na zaoceánském letu, Bronťa, i po výměně záložky za lehký speciál, prověřil jeho švy daleko náročnějším „testem“ a přilba musela často zůstat venku. S Cimou zůstává v baťůžku spousta místa na výše zmíněné nezbytnosti i na svačinu, láhev s vodou, GPSku a něco na sebe. Komplet sám je tak malý a lehký, že budí u kamarádů lítačů spíš posměch. To ale jen do té doby, než cesta na start nabere prudší sklon… U nezasvěcené veřejnosti rozhodně nevzbudí nežádoucí přehnanou pozornost.

Díky Sky Testcentru a laskavému svolení Sky Paragliders jsem chtěl využít výhod kompletu v závodě  A­drenalin Cup. Tam jsem však pro nepřízeň počasí Cimu ani nevyndal z pytle.

Nějaká ta příležitost pro trénink se však našla před i po závodě. Ta mi potvrdila to, co už jsme mohli mnohokrát číst i slyšet: úžasně snadný start za nízkých rychlostí bez předstřelů, obdivuhodně přesné a rychlé reakce na řízení, točení ve stoupáku s prstem v nose, uklidňující bezpečnost kategorie standart. A protože jsem si kvůli závodu půjčil Cimu menší, tak jsem na mírně přetíženém kluzáku neměl problém ani s rychlostí nebo prosazováním se proti větru.

Tahle zkušenost mě tak nadchla, že jsem se o to nadšení musel s někým podělit. Kdo jste do teď váhali, jestli je Cima a Light komplet pro vás, neváhejte, vyzkoušejte a nebudete chtít jinak!