Upravit stránku

Předpovědi vypadaly zpočátku fantasticky, pravda však byla jiná. Letos se těm meteorologům pravda nedaří. To počasí si z nás dělá legraci. Dohromady se sjelo 30 závodníku ze všech koutů Čech i Moravy, aby poměřily své síly, z toho 4 ženy. Letělo se nakonec pouze dva dny, z toho jedno platné kolo. Víkend byl ve znamení deště a tak neodmítáme pozvání do Sport centra Honzíka Jílka na bowling a skvělou pizzu.

V pondělí se určitě poletí. Také že ano. O deváté se organizuje hromadný přesun pod Javorový vrch a na startovačku. Sluníčko, kumuly, hned je lepší nálada. Task Speed run o délce 45 km vedl přes Prašivou horu na Radhošť s přistáním na Ostravici. Hned po startu je nekonečná práce se zvednout, téměř hodinu vyčkáváme na zlepšení, které nepřícházelo, tak letíme na trasu. Ti co nevyhnili hnedka, to vzali buď rovinama, nebo horama, kde bylo více chmurek. První skupinka se setkává nad Prašivou, poté se rozděluje. Vzhledem k dead line začínám v tuto chvíli spěchat, protože po hodině letu teprv 10 km. Lysá hora kupodivu nedávala, tak jsem přežbrblala její žebra ve výšce stromů. Sotva jsem přeskočila na Ostravici, nestačila jsem se divit. Nad druhým otočákem Radhoštěm se to slušně vařilo, tmavlo a kovadlinovalo. Rychle dolů. Přede mnou vidím jen Maxe a další partičku před Ostravicí stáčet dolů. Task is canceled, zaznělo do rádia.

Přistání také nebylo košér, Ostravicí protahovalo, nad polem to házelo a ke všemu mě atakovala po přistání srnka, která v zápětí zmizla. No nic, pivko na nádru to jistí a stopem je holka s báglem dřív, než se řekne borůvkový koláč. Pro dnešní den je kolo zrušeno. Úterý vypadalo báječně už od rána. Náladu snad mohla zkazit některým zpráva, že se pošlape pěšky na Skalku. Pro pár pilotů byl samotný výkon dne vynést svou maličkost na kopec.

Den jak víno, 36 km návratová trasa v rovinách směrem na Šošovice a přistáním pod Skalkou. Tak jdem na to si zalítat. Pravda starty nebyly úplně jednoduché, západní proudění dělalo v průseku neplechu, ale zvládli to všichni, i opozdilci. Dostupy okolo 2000m, skvělý výhled na tvořící se cimbuří bouřek okolo, jen modrá díra po trase, co víc si dnes přát. Ale nebylo to zcela jednoduché, někteří zahnili hned po startu, jiní byli ve startovní kružnici brzy, další skončili za Frýdlantem, jen malá skupinka se dostala k Nošovicím a 4 borci do pásky.

Já se přidala k vyhnívačům ve Frýdlantu, potěšilo mě alespoň rozdávat malé flaštičky Pepsi dětem z mateřské školky, které jsme fasovali od sponzora na startu a já využila tyto nápoje jako balast. Zpátky jak jinak než stopem. Na večerní grill party se dozvídáme různé příhody. Jasné je, že vítěz je mladý nadějný Michal Schneiberg, ze Sky zabojoval Max na 5. pozici a Hanče Matyásková z žen první, celkově 8. Po 3. kolech ligy naleznete výsledky na www.pglive.cz