Upravit stránku

Co s načatým dnem? Jsou tři odpoledne, opět se vyčasilo. Program byl indi-vindy, někdo na nákupy do velkoměsta, jiní zewling day v kempu a já vyrazila dle navigace Tačmuda na kolo směrem k jezeru. „To jedeš pořád rovně 7 kiláků a na závěr je to k vodě trochu z kopce.“ Realitou byl fakt, že terén byl řádně zvlněn, ze 7 km se vyklubalo 14 a závěrečný sešup kaňonem bylo něco pro brzdy. Odměnou však bylo průzračně modré jezero s vápencovými skalkami. Vyhlásci také dorazili, pro změnu autíčkem. Obloha se zatahuje a nezbývá, než se vydat zpět. Půl hodiny se škrábu po šotolině vzhůru na hlavní cestu, kde mě zastihla průtrž mračen s kroupami. Přečkávám skrčená pod stromem a zmoklá jak slípka pokračuji z kopce do údolí.

V kempu nespadla ani kapka, zato partička připravuje večerní barbecue. Vybaveni přenosnými grily, nákupem čerstvého výtečného masa a skvělého červeného vína přečkáváme večerní bouřku, která nám málem smetla stany. Raději se tím moc netrápíme a libujeme si pod nalezeným přístřeškem a baštěním různých dobrot. Pokračování s Polským teamem u bubínků a na dobrou noc si opět pouštíme oblíbený večerníček „Návrh zákona o sprostých slovech“ od Mátonohy.

ÚTERÝ 5.6. – TASK IS CANCELED

Včerejší živel zařídil to, že prostředkem našich stanů tekla bahnitá řeka. Ráno kontrolujeme ztráty a nacházíme různé fosílie a zkameněliny naší obuvi. Místečka na spaní zůstala suchá, jen včerejší vegetací místečko vypadalo jak po výbuchu. Ani déšť neumyl nádobí, to čekalo na nás, teda spíše na mamku.

Po včerejším sportovním výkonu máme přetrénováno. Třetí den je kritický, třeba si dát pauzičku, utvrzujeme se. „Tož meteorologové slibovali už jen hezké počasí.“ Namísto toho obloha zatažená a startoviště v mraku. Odjezd je posunut na pozdější hodinu. Přesto se jedeme přesvědčit, že opravdu nepoletíme. Startoviště přesně v základně mraku, občas se to protrhalo, několikrát zapršelo a nakonec se ukázalo okno, do kterého celé závodní pole odstartovalo. Během 15 minut zaznělo do vysílaček: „All the pilots, task is canceled, please go landing!“ Kongesťáky zkongestovaly, vlevo i vpravo přes údolí pršelo a o všem rozhodlo zahřmění. Brutus ušus, spirálky a opět mraky pilotů při náletech na mini přistávačku. Dny se sobě začínají podobat a vypadá to, jako by jsme si tento rok už nemněli nikdy pořádně zalítat.

Dobrá zpráva dne však byla ta, že Beruška se uzdravila a můžeme si pro ni dojet do nemocnice. Hanička opět září jak sluníčko, oprava nakonec stála pouhých 180 éček. Nyní se čistí, leští a lepí reklamy a puntíky. Jiní si hází freesbeečkem, šmodrchají šňůrky na padáku, popíjejí Portské či vaří krevety.