Upravit stránku

Nastal čas krátkych dní a dlhých večerov, nepriaznivého počasia, čas spomienok na slnko a letové dni, čas plánovania nasledujúcej sezóny, čas bilancovania dosiahnutých úspechov, nesplnených predsavzatí – čas oceňovania tých najlepších.

A tak sme sa opäť – už tradične – stretli na vyhlasovaní výsledkov v paraglidingu, ktoré sa tento rok konalo v nádhernom prostredí hotela Spojár v dedine Žiar na úpätí Západných Tatier.

Všetko sa to začalo v sobotu doobeda testovaním záložákov na lanovke, ktorú pripravila paraglidingová škola M-fly a Jemm.

Tento sposob nácviku odhodenia záložáku sa dosť približuje reálnemu použitiu a určite to ocenili hlavne tí, ktorým sa záložák neotvoril.

Perličkou bolo upevnenie madla na gumičke vnútorného kontajnera. Poobede sme ešte stihli prebaliť všetky testované založáky a začalo vyhodnocovanie najlepších pilotov LAA SR a odovzdávanie cien, za ktoré môžme vdačiť už tradične aj SKY Paraglidiers.

Ocenených bolo množstvo pilotov v rámci preteku Slovenský pohár a Cross Country Slovensko ako aj najlepší piloti a pilotky v paraglidingu v tomto roku. Samozrejme nezabudlo sa ani na najlepšie výkony a najväčší talent v tomto roku.

Najlepší pilot Slovenska v paraglidingu 2008:

  • 1.miesto: Vyparina Štefan
  • 2.miesto: Vyparina Peter
  • 3.miesto: Vrabec Peter

Najlepšia pilotka Slovenska 2008:

  • 1.miesto: Briatková Júlia
  • 2.miesto: Pinková Miroslava
  • 3.miesto: Oravcová Ivana

Talent roku 2008:

Sýkora Martin

Všetkým na popredných miestach gratulujeme a tím ostatným držíme palce v budúcej sezóne. Dovidenia v budúcom roku na Chopku prípadne na niektorej z naších akcií v ešte väčšom množstve.