Upravit stránku

TOUR DE EUROPE aneb PRÁZDNINY V TRAPU

Z původního plánu navštívit pár závodů se vyklubala série po sobě jdoucích soutěží v Evropě. A jak se cestuje po závodech bez vlastního auta? To máte takto, prostě si koupíte jízdenku do destinace, kterou chcete navštívit, chvilku tam zevlujete, lítáte, večírkujete, seznamujete se s místními i novými piloty, kteří se stanou vašimi přáteli, máte čas, nikam nespěcháte, necháváte život plynout a ona se naskytne nějaká ta příležitost či nabídka, kam zase dále. No a tak to šlo vlastně celých 5 týdnů od Itálie přes Bulharsko do Slovinska a domů.

MONTE CORNIZOLLO – ITÁLIE

Partička tvrdí, jak si kluci jezdí užívat do Brazílie, tak zase holky do Itálie. No něco na tom asi bude. :-) Obzvláště, když se v této zemi plné urostlých tmavovlasých snědých pilotů objeví nějaké Londýny z Blondýna. Toť výhoda Marťi s Hančou, smula pro brunety :-(

Navštívíme jedno z nejkrásnějších míst pro létání, kde nacházíme pohostinné obyvatelé, ale hlavně nejlepší organizace závodů, jakou jsme měly možnost poznat. V těch největších vedrech jsme navštívili tři děvčata a šest českých pilotů Mistrovství Itálie. Počasí přálo a tak se uletělo hned 7 platných kol, z toho nejdelší mělo 102 km. Poštěstilo se mi a po 6,5 hodinách spolu s 24 piloty jsme dolétli nejdelší disciplínu do pásky. Různorodý terén umožnil naplánovat velice pestré trasy, kde nezáviselo pouze na letu v plné šlapce podél hor, ale také na dobrém rozhodování a trpělivosti šudlat nulky v rovinách.

Po náročných letech byl vždy připraven večerní pestrý program s občerstvením i muzikou, osvěžující byly také koupele v nedalekých průzračných jezerech. To vše vyvrcholilo českým úspěchem, kdy celkově zvítězil náš pilot Radek Večeřa a já se umístila na druhé pozici za vedoucí ženou světového poháru, Švýcarka Karin.