Upravit stránku

Součástí slavnostního otevření bylo odpoledne, kdy jsme našim zákazníkům a dealerům předváděli nový přírůstek do rodiny našich strojů – a to počítačem řízený automatický cutter.

Ještě v pátek večer jsme vše spolu s dodavatelem připravovali, chystali a ladili, aby v sobotu odpoledne mohla první skupina sledovat výrobní proces malého dráčka Minotaura, kterého jsme před očima diváků vyřezali a hned rovněž ušili a jako malou pozornost věnovali návštěvám. Malý dráček tak sledoval výrobní kolečko, od stříhání přes šití až po vyvázání a balení.

Hostům jsme rovněž předvedli systémy kontroly a všechny protokoly, které postupují spolu s padákem až do expedice.

[page] Dílna je navržena v kruhovém tvaru tak, aby mohla být v budoucna certifikována podle standardů ISO. Výroba se nikde nekříží a všechny dílčí operace na sebe navazují.

Prohlídka skončila ve čtyři hodiny odpoledne. To již pomalu nastupovali „stěhováci“, kteří uklidili stroje a připravoval se skupina mladých číšníků a číšnic, dodavatel občerstvení již měl vyzdobené stoly a populární slivovice byla příjemně vychlazena.

Návštěvy a hosté se pomalu scházeli a vstupovali do vývazovárny, kde dostávali aperitiv a dámy malou jarní kytičku.

Slavnostní večer měl svoje zákonité zádrhele, protože U2, na cestě z dalekého irského Liberce, měli poruchu n své fordce, a proto jsme do poslední chvíli sháněli ještě jinou kapelu. Během pár minut a shodou neuvěřitelných náhod se nám podařilo zajistit kapelu Experienced, čili Jimmi Hendrix revival band z nedaleké Karviné.

[page] Nakonec vše dobře dopadlo, auto se rozjelo a dorazili i U2. Stalo nemožné a U2 se setkali s Hendrixem tedy, baskytaristou Mejlou, kytaristou Jimmim a indiánským Šamanem se skupinou Experienced.

Stůl plný laskomin a občerstvení a právě probíhající zvuková zkouška plná otřesného skřehotání, mlácení do bicích a kvílení do mikrofonu vytvořila bariéru mezi plnými stoly a návštěvníky v rohu místnosti, ale s pomocí několika ostřílených matadorů rautových večírků se ulička mezi stoly a čekajícími ztratila a číšníci a číšnice konečně začali mít plné ruce práce.

Mezitím již ale U2 začali hrát, zahráli pár písní z alba Joshua Tree a potom už jen hráli a hráli celých padesát minut hity známé i méně známe, kdy začala přestávka na ohňostroj.

Po prvních několika výstřelech, jejichž světelné efekty se daly spíše tušit než vidět a ve chvíli, kdy reptání davu jasně dávalo najevo, že slivovička ve vyhřáté dílně je lepší než omrzlý nos a pár tupých výstřelů na chodníku před dílnou, se rozjela ale světelná šou v plné své kráse. Malé, téměř nevinné barevné gejzíry a fontánky vystřídaly pořádné světelné duhy, a rozprskující se světlice plné barev. Světla, světýlka, gejzíry, světelné kytičky a pořádné pukéty se objevovaly ve stále šílenějším rytmu, až nakonec vše ukončil efekt zvaný smuteční vrba, který deštěm svým tisíců světýlek zakryl nebe téměř nad celými Beskydy.

[page] To už ale všichni spěchali zpět do dílny, kde Jimmy se Šamanem a Mejlou dokončili zvukovku a rozbíhala se další šou – nastoupili Experinced – Jimmy Hendrix Revival Band. Jimmi zahrál tak, jak jsme na to konec konců u něho zvyklí; hrál zuby, nehty, pohazoval kytarou, kapela hrála známe kousky, přidávala improvizace, zahrála i něco ze svého vlastního repertoáru.

Účastníci se pomalu dostávali do varu a tančili přímo před kapelou. To ale už Jimmiho vystřídali U2 a zábava pokračovala.

U2 zahráli celý koncert, kde probrali všechno od nejslavnějších „joshuovek“ až po „Sunday, Bloody, Sunday“, a protože již opravdu do neděle nezbývalo než pár minut, svůj koncert ukončili.

Skupinky se začaly rozcházet, i když dvě silné jádra stále odolávala a prokusovala se a propíjela se hromadou jídla a litry zbývající slivovice, whiskey, piva a vína. Jedna z nich nakonec zůstala a za zpěvu moravských písní se nakonec vydala na cestu domů, druhá vyrazila do Ostravy, na Stodolní, kde do rána slavili vše, co jim přišlo pod ruku.

[page]

Závěrem nezbývá než poděkovat všem našim hostům za to, že za námi přišli, všem našim dealerům a obchodním partnerům, že pomáhali, jak jen mohli, všem našim švadlenkám a celému teamu Sky Paragliders, že to všechno zvládli a vydrželi a v neposlední řadě i společníkům Sky Paragliders, že vůbec kdy našli odvahu se do toho pustit a našli dost sil na to, aby to vydrželi až do slavnostního večera.

Díky

P.S. Z celého večera jsme připravili i videozáznam, který si můžete stáhnout na stránce Download. Velikost souboru je asi 23 MB a záznam trvá 2 minuty.