Upravit stránku

„Základny se zvednou do 2500 – 3000 m“, slibuje dvorní meteorolog Petr Jančík. Po vypsání 91 km Tasku ve vzduchu bylo všem jasné, že když dáme 1800 m, budeme moc rádi. Ale takové dostupy jsme tu neměli za poslední měsíc. Startovní cylindr dali na oblíbené vyčkávací místo Mt. Servy, po přeskoku Piavy. Kafemlejnek pod základnou, vyčkávání a konečně start.

Drtíme to na plné šlapce pro první Ob v rovinách, poté se první skupinka vrhla na zastíněné žiletky za přehradou, kde taky většina skončila. Ti pomalejší a rozumnější se rozhodli vyčkávat na nasvíceném zubu před přehradou. Opět kafemlejnek, půl hodiny vyčkávání než se to konečně urvalo a s Pištou Vyparinou hura pod zakladnu. Podařilo se zvednout pouze 5 pilotům, zbytek to zkouší přes žiletky s menší výškou. Přelétáme toto kritické místo na hranu mraku a ztíháme intervaly. Na každém žebru se to chtělo přizvedat.

Nejvzdálenější Ob u Feltre dáváme s výškou základny. Poté se celé údolí začíná zastiňovat a poslední partička stíháme doletět k fabrice v údolí. Poté nastává šudlačka každé nulky. Hory jsou ve stínu a nám nezbývá než letět zpět rovinami. Došudláme to za Belluno a končíme na 70 km. První skupince se podařilo skočit na Dolladu, ale nikdo do pásky. Vítězem dne se stal Tomáš Brauner, já končím na 10 pozici.

NEDĚLE 8.7.

„Dneska na to půjdeme jinak“, dušuje se Dalibor. Včera to utavili na plné šlapce na žiletkách. Chce to teamovou spolupráci. Konečně pokupě celý Sky Elspeedo Team A ve složení Dalibor Carbol, Tomáš Ledník, Patrik Vyhlídal a Renáta Kunová. Druhou skupinku Michal Šotek, Lukáš Klím a …. „Teď už uvidíte Skáje jenom zepředu“, směje se Dalik. Taky že jo. Škoda jen, že to vždycky někde utavil. Tyto dvě kola nebyly jen o plné šlapce, ale také o taktice a vyčkávání na interval a zvolení si správné stopy.

Ne jednou se mi stalo, že jsem se raději vrátila na nasvícené místo a počkala na skupinku v rovinách. Občas se někde rozsvítilo, chtělo to dnes využít všechno. Každý si zažil černou hodinku a zdržení, ale vyčkávání se vyplatilo. Přes Piavu letíme naokolo přes Belluno. Mt Dollada byla zastíněná a kdo přiletěl v půlce kopce, už se nezvedl. Zbývalo otočit poslední bod naokolo přes údolí po skalnaté podkově. Z pod základny přímo na dokluz do pásky. Dnes s časem 2:49 na 23 místě. Zbytek teamu posedal kousek před páskou. S nejrychlejším časem dolétl Karel Vrbenský a po dvou kolech jsou velice zajímavé výsledky.

Na další dny je hlášené špatné počasí a bouřky a tak volíme náhradní programy, výlety na kole či na pláž k moři. Nebude chybět večerní DJ. Mišák a slibovaná párty s českým pivem i steaky.

Výsledky můžete sledovat na oficiálních stránkách Mčr.