Upravit stránku

První polovina týdne byla ve znamení velmi pěkného počasí a tak nebylo o termiku a dlouhé přelety nouzi.

V pondělní se letěl task dlouhý zhruba 80km, ze startoviště Les Gets. Ze startu jsme měli nádherný výhled na Mt. Blanc, avšak během letu se jeho vrchol schoval do mraků. Trasa vedla přes známé letovisko Avoriaz, kde se spousta turistů věnovala prázdninovým aktivitám a nad jejich hlavami prolétával houf padáčkářů. Do cíle doletěla většina pilotů.

Organizátoři měli přesně podle plánu vymyšleno, který den na jaký start se pojede. V úterý padl los na Samoëns, i když zcela evidentně mraky frčely přes kopec.Téměř do 15:00hod jsme čekali na otevření startu a s doporučením po startu přitočit a skočit na protější hřeben na návětrnou stranu jsme tak učinili. Pak jsme frčeli po větru na první otočný bod, u kterého se nám ukázal výhled na Ženevské jezero. Pak ale přišla pastička, protože task komity úplně nepřihlédla k předpovědi a na další otočný bod to bylo přes vysoké štíty proti poměrně silnému větru. V tu chvíli bylo kolo stopnuto, protože většina pilotů se ocitla v rotoru a kolo nakonec nebylo uznáno pro neuletěnou minimální vzdálenost. Velká škoda.

Středeční kolo jsme startovali v Miuessy. Pro silný vítr jsme lítali cik-cak kolem startu přes 2 údolíčka. Na jednu stranu docela sranda, bo jsme se stále navzájem míjeli, na druhou stranu hlavně po startu foukal silný vítr a zhruba 30 pilotů se rozhodlo do takových podmínek vůbec nestartovat.

Naštěstí vítr lehal a přistání v cíli v údolí bylo v závěru mnohem méně dramatické, než pro ty, kteří vyhnili po trase.

… v druhé polovině týdne se počasí pokazilo a tak byla uletěna pouze 2 platná kola.

Celkové pořadí zde: http://ddata.over-blog.com/…GAP-Open.pdf