Upravit stránku

„Kde to vlastně leží zmiňovaný Baldovec?“, dívám se na mapy.cz a přemýšlím, kudy tudy Drahanskou vrchovinou. Bývalý letní tábor, nyní kompletně renovovaný, se nachází přímo v Moravském Krasu kousek od Macochy. Příroda je zde opravdu nádherná a místo ideální k trávení dovolené. Taky že ano, areál se rozrostl a pro turisty je zde připraveno mnoho atrakcí. Tu největší samozřejmě mohli využít o tomto víkendu volní i motoroví paraglidisti. Lanovka ve výšce 20 m a délce 100 m sloužila skvěle k jízdě na kladce a k tomu, aby si každý vyzkoušel při této jízdě otevřít svou záložku.

„Kolik že to máme dneska mrtvolek?“, ptám se Zdeňka Andrlíka, hlavního organizátora akce. „Napočítal jsem, že 7 pilotům se to nepodařilo otevřít.“ Příčinou byla hlavně nedostatečná kontrola jehly, kliky a vůbec přebalování. Od toho jsou tady tyto akce, aby si všichni mohli vyzkoušet, zda to opravdu funguje a v krizové situaci se dokážou zachránit. Zatímco Zdeněk přebaluje svou padesátou záložku v místní klubovně, nabízíme zde Starou záložku za novou, se slevou 1200 Kč. Historických kousků je opravdu vidět dost a tak této možnosti využívá hned několik pilotů. Krom záložních padáků samozřejmě nechyběly v nabídce sedačky, drobnosti, reklamní předměty, kombinézy i trička.

Sobotnímu dni předcházelo páteční posezení s Tomášem Braunerem a jeho přednáškou o krizových režimech, s následující bujarou párty. Motoráři se dokáží pěkně pochlapit, taky nás volných letců bylo jen poskrovnu, zato osazenstvo reprezentace motorových paraglidistů bylo téměř kompletní. Záložky se přebalily, pivo vypilo, zboží prodalo a tímto považujeme akci za velmi úspěšnou…..ale hlavně jsme těm sedmi zachránili krk!!!

Poděkování patří především Zdeňkovi Andrlíkovi, fotografovi Mecháčkovi za výstižné momentky a také dodavateli záložních padáků a paraglidistického vybavení Sky paragliders.