Upravit stránku

Prestiž, chvála a uznání – toto je definice slova KUDOS! Náš tým vývojářů intenzivně pracoval na tom, aby vám mohl představit náš nový kluzák KUDOS 2, který přesně vystihuje definici svého jména. KUDOS 2 je parťák, na kterého se můžete spolehnout a který vás vynese k vašim prvním odvážným přeletům a ještě dál. 

Už jste jej otestovali?

Štíhlost

5,05

3D cut

Dnes již klasické 3D tvarování náběžné hrany pro aerodynamicky čistější vrchlík – vyvinuto a používáno Sky Paragliders od roku 2004.

Hmotnost padáku

4,0 - 4,9 

RLE

Reinforced Leading Edge. Vyztužení profilů podél náběžné hrany pomocí flexibilních strun.

Rozpětí letové váhy

XS55-70
S64-81
M74-94
L85-108
XL99-125

Mini Ribs

Tzv. mini-žebra uprostřed komor na odtokové hraně vrchlíku pomáhají konzistenci proudění a čistějšímu obtékání vzduchu, zejména při vyšších rychlostech. Což Systém přináší vyšší stabilitu a výkon.

 • Popis produktu

  Tohle křídlo vám prostě sedne

  Áčko vám už nestačí? Ale přece jenom to není tak dávno, co jste prošli kurzem? Nebo jste jen rekreačním pilotem, který se k létání nedostane tak často jak si představoval? Či snad dáváte přednost poklidným letům? V tom případě KUDOS  2 je ta správná volba. Tento kluzák je vstupenkou do světa EN- B kategorie, disponuje skvělou podélnou a příční stabilitou, díky které se vám s ním bude létat pohodlně a bezpečně a to i v drsnějších podmínkách.

  Osvědčené technologie pro dobrý výkon

  3D tvarování náběžné hrany, které jsme představili už v roce 2004, používáme u všech našich modelů a  tak není divu že i KUDOS 2 ji obdržel také. Čistá a vyhlazená náběžka je pomocí 3D modelování aerodynamická a padák výkonnější.

  Vyztužení profilů podél náběžné hrany (RLE) tenkými nylonovými strunami pomáhá udržet perfektní tvar křídla a usnadní vám práci při nafouknutí vrchlíku. Co jiného si přát, než poslušný vrchlík, který dostanete bezproblémově nad hlavu?

  Mini ribs vytvářejí stejnoměrnou odtokovou hranu, která pomáhá snížit odpor vzduchu a vy si tak užijete plynulý a klidný let.

   

  A co řízení?

  To, co od padáku kategorie B piloti očekávají a co si cení, je citlivost a pohotovost řízení. Schopnost reagovat, když narazíte na termiku, je zásadní. A proto, kdykoli dojde na ladění nového modelu, jsme s našimi testovacími piloty celkem nemilosrdní. Ovšem dobrá ovladatelnost není jen o tom, že křídlo reaguje rychle na váš podnět, ale také o tom, jak to provede. Je velký rozdíl mezi „změnou směru“ a tím, co si zaslouží být nazýváno obratností. Po našich test pilotech chceme, aby našli nejlepší možnou rovnováhu mezi náklonem a zatáčením a trváme na dosažení nejprogresivnějšího rozsahu při točení termiky.

   

  Vše, co je potřebné a nepřebývá

  Naše filozofie je využívat všechny technologie, které mohou zlepšit chování a výkon KUDOSE 2 bez zbytečných výmyslů. Použili jsme odolné materiály jako je Skytex 38 Universal, Skytex 40 Hard a opletené šňůry, a i přesto jsme stále schopni nabídnout lehký padák (všechny velikosti váží méně než 5 kg). Optimalizace vnitřní struktury padáku se proto výrazně podepsala na celkové váze.

   

  Vzhledem k tomu, že váš kluzák může ze začátku utrpět pár šrámů a modřin, než si zdokonalíte svoje letecké dovednosti, rozhodli jsme se ochránit vaši náběžku přidáním 8mm deformační zóny mezi samotnou hranu a nylonové struny. Však to znáte, nepředvídatelné poryvy při startu, nebo boční vítr při přistání mohou náběžnou hranu poslat tvrdě k zemi. Tyto rány nejenže jsou nepříjemné vašim uším, ale hlavně snižují životnost vašeho křídla. Skromných 8 mm ochrání váš kluzák a prodlouží tak jeho životnost. Protože se se svým KUDOSEM 2 se nebudete chtít jen tak rychle rozloučit, ale to už je jiný příběh ;)

   

  O výkonu

  KUDOS 2 vám nabízí přesně to, co je pro vaše první přelety potřeba: efektivní řízení v termických proudech a parádní klouzavost odpovídající vaši úrovni létání, abyste zvládli přeletět na vytouženou druhou stranu údolí. Pokud tedy nevyhnijete ;).

  Fajn, dost bylo vychloubání a superlativů. Řekněme jen že, KUDOS 2 jednoduše patří mezi lídry ve své kategorii. 

   

  Mezi hlavní charakteristiky patří:

  • Křídlo s vysokou mírou bezpečnosti v kategori nižší EN-B.
  • KUDOS 2 nádherně startuje a má skvělou podélnou a příční stabilitu.
  • Čistá a vyhlazená náběžka je pomocí 3D modelování aerodynamická a padák výkonnější. 
  • Vyztužení profilů podél náběžné hrany (RLE) tenkými nylonovými strunami pomáhá udržet perfektní tvar křídla a usnadní vám práci při nafouknutí vrchlíku. 
  • Mini ribs vytvářejí stejnoměrnou odtokovou hranu, která pomáhá snížit odpor vzduchu a vy si tak užijete plynulý a klidný let. 
  • Citlivé a pohotové řízení. 
  • Je vyrobený z odolných materiálů. Prodlužuje se jeho užitná hodnota a nemusíte mít strach z obtížných kamenitých startovišť.
  • Rozhodli jsme se ochránit vaši náběžku přidáním 8mm deformační zóny mezi samotnou hranu a nylonové struny.

   

  A na vaše první přelety dostanete KUDOS 2 vybavený:

   

  • Obalem na padák.

  • Batohem EYRIE 2 velikosti L. Je to pohodlný, technický batoh, který Vás na cestách nebude na zádech otravovat.

  • Tričkem SKY TEAM. Trička si šijeme sami, protože kvalita je pro nás víc než cena. Tričko je vyrobeno z bavlny a bambusových vláken a je vyrobeno od tkaniny po potisk v České republice.

  • S handy kitem - soupravou pro rychlé opravy kluzáku, kdyby se něco nepovedlo.

  • Technickými prohlídkami po dobu životnosti kluzáku zdarma. Starost o platné techničáky nechte na nás, budeme o KUDOS 2 pečovat.

  • A s USB flash diskem s manuálem a řadou fotek a videí od Sky Paragliders.

   

   

 • Technické parametry
  KUDOS 2XSSMLXL
  Plocha (m2)21,7823,2724,8526,5528,36
  Rozpětí (m)10,4810,8411,2011,5711,96
  Štíhlost5,055,055,055,055,05
  Projekční plocha (m2)19,3620,6822,0923,5925,20
  Projekční rozpětí (m)8,799,089,399,7010,03
  Projekční štíhlost3,993,993,993,993,99
  Počet komor4545454545
  Hmotnost padáku (kg)4,04,24,44,654,9
  Vzletová váha (kg)55-7064-8174-9485-10899-125
  CertifikaceEN-BEN-BEN-BEN-BEN-B

   

 • Barevná schémata
 • Vlastní barvy

  Zvolte si barvy svého kluzáku

  Pokud jste si nevybrali ze standardně dodávaných barev jednotlivých modelů, můžete si sestavit vlastní kombinaci. Jakmile jste s výběrem spokojeni, zkopírujte prosím název padáku a barevný popis do objednávky (například KUDOS 2 : blue / orange / black).

  Padák s uživatelsky sestavenými barvami dodáváme s příplatkem a je možno vycházet z možných předdefinovaných variant při zachování rozlišení designu vrchlíku.

  Termín dodání závisí na vytížení dílny, takto objednané padáky se vždy vyrábějí na zakázku.

  Užijte si výjimečnost, užijte si vlastní design.

 • Materiály

  Vrchlík

    Vyvázání

  • Horní galerie: opletené EDELRID 7850-080 / 7850-100 – průměr 1 / 1,2 mm, EDELRID, Německo. 
  • Střední galerie: opletené LIROS PPSL 120 – průměr 1,15 mm, LIROS, Německo.  
  • Spodní šňůry: opletené EDELRID 7850-160 / 7850-200 – průměr 1,5 / 1,7 mm, EDELRID, Německo.  
  • Řídící šňůry: opletené EDELRID 7850-080 / 7850-100 / 7850-200 – průměr 1 / 1,2 / 1,7 mm,  EDELRID, Německo. 

    Volné konce

  • Popruhy: 13 mm polyester; Mouka Tišnov, Česká Republika
  • Karabinky: MRNI 3.5, Peguet, Francie

  Kladky: ball bearing Orbit S20, Ronstan, Australia

   

 • Ke stažení

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti