Upravit stránku

KOOKY ho jsme navrhli pro všechny piloty, kteří hledají spolehlivého a sebejistého parťáka na cestě do světa létání. 

Pevně věříme, že především vaše létací akrobatické prvky, budou to, co na KOOKYm nejvíce oceníte. Už jste jej otestovali?

Štíhlost

5,6

Triple 3D cut

3D tvarování náběžné hrany tvoří aerodynamicky čistější profil. Jedná se o dva tvarující řezy na horním potahu a jeden tvarovací řez na spodním potahu.

Hmotnost padáku

4,85

LEO

 Leading Edge Optimization (optimalizace konstrukce náběžné hrany). Kompozitová výztuha v náběžné hraně pomáhá přesnému napětí; roznáší výhodněji napětí a konstrukční strukturu náběžné hrany.

Rozpětí letové váhy

2280-110

V Bridge System

Systém pro vynášení váhy ve tvaru V vytváří čistější profil kluzáku.

 • Popis produktu

  KOOKY ho jsme navrhli pro všechny piloty, kteří hledají spolehlivého a sebejistého parťáka na cestě do světa létání.  Pevně věříme, že především vaše létací akrobatické prvky, budou to, co na KOOKYm nejvíce oceníte. Už jste jej otestovali?

  KOOKY byl navržen konstruktérem, jež mimo jiné vytvořil vítězný kluzák ve světovém šampionátu v akrobacii – Juanem Salvadori. KOOKY je vyladěný k maximálnímu tolerantnímu chování vůči chybám, aniž by tím utrpěla dynamika.

  KOOKY je ideální nástroj pro akrobatické piloty, kteří se učí nové triky a přitom zachovává naprostou bezpečnost a tolerantnost.

  Komu je určen?

  KOOKY sedne středně pokročilým pilotům, kteří by se rádi zdokonalili k hravějšímu freestylu a také se naučili nové akrobatické prvky. KOOKYho doporučujeme i zkušeným akrobatickým pilotům, kteří si jen chtějí bezstarostně a bez větší námahy užít parádní a zábavný let.

  Hlavní charakteristika:

  • snadné a předvídatelné přechody,
  • měřitelný výkon,
  • tolerantní chování k pilotním chybám,
  • ideální tréninkový nástroj,
  • efektivní stoupání,
  • maximální zážitek.

  Ke každému padákovému kluzáku dostáváte zdarma:

  • kluzák
  • batoh EYRIE        
  • tričko SKY TEAM
  • REPAIR SET
  • SKY USB flash manual
  • samolepky Sky
 • Technické parametry
   KOOKY 22
  Plocha (m2)22
  Rozpětí (m)11.1
  Štíhlost5..6
  Projekční plocha (m2)19.15
  Projekční rozpětí (m)9.07
  Projekční štíhlost4.3
  Počet komor50
  Hmotnost padáku (kg)4.85
  Vzletová váha (kg)80-110
  CertifikaceEN Load test
 • Barevná schémata
 • Od vývojového týmu

  Juan Salvadori – světový šampion v akrobacii

  Navrhování KOOKYho jako cvičného kluzáku akrobatického létání bylo o mnoho složitější než navrhování prvotřídního závodního křídla. KOOKY musel být citlivý, ale silný zároveň. Chtěl jsem dát pilotům nějaký čas na nástup a výstup z manévrů, k pochopení vlastních chyb. Bylo potřeba jednoduše pilotům znázorňovat vytváření nových kreací. KOOKY musel být i silný, aby ustál i velké manévry, díky čemuž piloti získávají nové zkušenosti a dovednosti. Můj vzorec poměrně pomalého vzlétání, byl jednou z ingrediencí, kterými je KOOKY tvořen.

   

  Thomas Kuhne – testující pilot a instruktor akrobacie

  “Abych byl upřímný, když jsem poprvé o KOOKYm slyšel, znělo to až moc dobře, než aby to byla pravda. Křídlo, se kterým provedete všechny akrobatické prvky, včetně nekonečných otáček, při váze 4,5 kg/m2? Kdyby to byla pravda, ve SKY by vyrobili dokonalé horské křídlo. Něco takového jsem pěkně dlouho hledal. Křídlo, které mi dovolí létat v proudech a zároveň provádět akrobatické prvky. Po několikaměsíční práci můžu říct, že mise byla splněna. O 22 m/2 a vzletové váze 100 kg můžu snadno klouzat s kamarády a pak popolétnout a zpestřit si zážitek akrobacií. Poměrně nízké zatížení mi poskytuje další výhodu akrobacie: manévry lze provádět jednodušeji a piloti se tak snáze zdokonalují, aniž by byla ohrožena jejich bezpečnost. Nazval bych to takhle: Zjistili jsme, že je KOOKY všestraný horský freestyler bez hranic!”

   

  Tomáš Lednik – pilot a instuktor akrobatického létání

  “Těší mě KOOKYho velký pokrok při nástupech a výstupech z manévrů, navíc je to velmi předvídatelný a padnoucí kluzák. Bez legrace, prostě jednoduchý plynulý přechod z figury do figury. Nejen, že je skvělé s ním létat, ale take se učit a zdokonalovat. Velké pozitivum KOOKYho je, že je to ideální nástroj ke zdokonalování v akrobacii i pro jinak zkušené piloty. Celkově mi KOOKY velmi zjednodušil lekce akrobatického létání.”