Upravit stránku

Štíhlost

5,45

Triple 3D cut

3D tvarování náběžné hrany tvoří aerodynamicky čistější profil. Jedná se o dva tvarující řezy na horním potahu a jeden tvarovací řez na spodním potahu.

LEO

 Leading Edge Optimization (optimalizace konstrukce náběžné hrany). Kompozitová výztuha v náběžné hraně pomáhá přesnému napětí; roznáší výhodněji napětí a konstrukční strukturu náběžné hrany.

V Bridge System

Systém pro vynášení váhy ve tvaru V vytváří čistější profil kluzáku.

Hmotnost padáku

4,2-5,1

Rozpětí letové váhy

55-125

Přinášíme vám APOLLO! APOLLO je kluzák vytvořený za pomocí nejmodernějších technologií a designu, díky kterým se mu dostalo skutečného vylepšení výkonu, a je proto přínosem i pro náročnější piloty. Náš nový koncept Sport line, do kterého APOLLO patří, se drží na nejvyšší hranici kategorie EN B, zatímco neslevuje z vysokého výkonu a perfektního ovládání křídla.

 • Popis produktu

  Kluzák APOLLO, to je síla, zvládnutelný výkon a emoce:

  • s řadou nových technologií,
  • s vynikajícím výkonem ve své kategorii,
  • s vyváženým řízením,
  • a s nízkou váhou.

  APOLLO je součástí naší nejnovější Sport line řady.

  Při konstrukci kluzáku APOLLO jsme použili nejnovější technologie a další konstrukční postupy, které pomohly vytvořit ve své kategorii špičkový kluzák určený zejména pilotům hledajícím vysoký výkon.

  Pro koho je kluzák určen?

  Kluzák APOLLO je určen pilotům, kteří létají často a jejichž pilotní dovednosti odpovídají v rámci certifikační kategorie EN B vysokému výkonu a dynamice křídla. U nás ve Sky Paragliders věříme, že opravdový výkon je spojením toho správného křídla s tím pravým pilotem.

  V rukou správného pilota poslouží APOLLO k oceňovaným XC přeletům. Neméně důležité ale je, že APOLLO, přestože se jedná o kluzák nabitý moderními technologiemi, zůstal křídlem s naším charakteristickým řízením (SKY handling). 

  Křídlo APOLLO je navrženo tak, aby byl zachován velmi dobrý poměr mezi výkonem a bezpečností. Základním pocitem z chování kluzáku  APOLLO je výkon, důvěra, emoce a touha ke každému dalšímu letu. A právě tyhle vlastnosti a pocity přivedou piloty k tomu, aby výkon křídla maximálně využili. APOLLO ale i přes vše řečené zůstává křídlem pro sportovní létání pro piloty zvládajícím křídla ve vyšší EN B kategorii.

  Vlastnosti křídla povedou piloty k pocitům sebevědomí a zážitkům, jež je budou motivovat k dalšímu zlepšování a touze vytěžit z potenciálu křídla maximum. A tohle je směs, která tvoří APOLLO – opravdu sportovní křídlo s vysokým výkonem v kategorii EN B, určené především pilotům na horní hranici této kategorie.

  Konstrukce křídla APOLLO

  Hledáte-li kluzák nabitými módními technologiemi, nebude APOLLO křídlem pro Vás. APOLLO je průřezem všech našich zkušeností, technologií a know-how, které náš tým za posledních 30 let posbíral.

  Každý konstrukční prvek slouží svému účelu. Konstrukční postupy jsou vzájemně sladěny, doplňují se a jejich hlavním smyslem je nabídnout požitek z letu, a tudíž i výkon samotného křídla.

  Nízká váha kluzáku (4,6 kg u velikosti M) je jen jedním z mnoha konstrukčních prvků, jež ovlivňují řízení a bezpečnost. Prohlédneme-li si vnitřní konstrukci křídla, najdeme opět propracovanou strukturu. Pracujeme s CAD programy a řežeme na laserových cutterech, které se ovšem neobejdou bez zkušených rukou švadlenek – a právě tahle kombinace tvoří opravdové umění v našich kluzácích.

  Štíhlost padáku je 5,45 a má 55 komor a je vyvázán tak, aby čelní odpor byl minimální.

  Snížili jsme celkovou spotřebu šňůr, protože kluzák je vyvázán do tří řad. Pracujeme s relativně vyšší štíhlostí a používáme technologie k rovnoměrnému rozložení váhy na závěsných bodech. Ve vnitřní struktuře křídla pracujeme s technologií V Bridge system. Jedná se o jakési mosty mezi komponenty vnitřní skladby křídla, které roznášejí váhu. Praktický důsledek této technologie je nižší „ballooning“ (vydutí horního potahu) a celkově čistší horní potah celého kluzáku.

  Průměry šňůr v horní a střední galerii jsou sníženy na 0,8a 0,6 mm a 1,0 mm, dolní galerie má průměr 1,40 mm a 1,42 mm. Materiály a konkrétní průměry šňůr byly pečlivě vybrány, aby dopomohly k maximálnímu výkonu, praktičnosti a vysoké odolnosti.

  LEO design (Leading Edge Optimization), čili optimalizace náběžné hrany, zajišťuje, že je nos padáku strukturovaný a formovaný do požadovaného tvaru, zároveň je však navržen tak, aby kluzáku nepřidával na váze. Unikátní kombinace hypalonu, nylonových a mylarových výztuh udržuje nos náběžné hrany v perfektním napětí.

  Při konstrukci APOLLA byla použita technologie Triple 3D cut (trojitý 3D řez)  -  dva tvarující řezy na horním potahu, a jeden na dolním. Náběžná hrana je díky tomuto modelování velmi čistá. Výsledkem je vysoce výkonný profil s perfektním vnitřním napětím. Jednoduše startuje, je odolný a přitom se i jednoduše balí.

  Ke každému padákovému kluzáku dostáváte zdarma:

 • Technické parametry
   APOLLOXSSMLXL
  Plocha (m2)21,4722,9424,5026,1727,95
  Rozpětí (m)10,8211,1811,5611,9412,34
  Štíhlost5,455,455,455,455,45
  Projekční plocha (m2)18,920,1921,5623,0324,6
  Projekční rozpětí (m)8,899,199,509,8210,15
  Projekční štíhlost4,194,194,194,194,19
  Počet komor5555555555
  Hmotnost padáku (kg)4,24,44,64,855,1
  Vzletová váha(kg)55-7064-8174-9485-10899-125
  CertifikaceEN B / LTF B
 • Barevná schémata
 • Vlastní barvy

  Zvolte si barvy svého kluzáku

  Pokud jste si nevybrali ze standardně dodávaných barev jednotlivých modelů, můžete si sestavit vlastní kombinaci. Jakmile jste s výběrem spokojeni, zkopírujte prosím název padáku a barevný popis do objednávky (například APOLLO: blue / pink / black).

  Padák s uživatelsky sestavenými barvami dodáváme s příplatkem a je možno vycházet z možných předdefinovaných variant při zachování rozlišení designu vrchlíku.

  Termín dodání závisí na vytížení dílny, takto objednané padáky se vždy vyrábějí na zakázku.

  Užijte si výjimečnost, užijte si vlastní design.

 • Materiály
   Vrchlík
  • Panely: DOKDO-N20 DMF (WR), 36 g/m2, Dominico, Jižní Korea
  • Náběžná hrana: DOKDO-N20 DMF (WR), 36 g/m2, Dominico, Jižní Korea
  • Profily a diagonály: Skytex 40, 40 g/m2, Porcher Sport, Francie

  Šňůry

  • Horní galerie: EDELRID 7000–080, 7000–065 a 7000–060 (1 / 0,7 / 0,6 mm Kevlarové šňůry neopletené), EDELRID, Německo
  • Střední galerie: Vectraline 16330 Ultimate (1,0 mm Vectran šňůry neopletené), Cousin Trestec, Francie; EDELRID 7000–080 (1 mm Kevlarové šňůry neopletené), EDELRID, Německo
  • Dolní galerie: PPSL 120, PPSL 160 a PPSL 200 (1,15 / 1,4 / 1,42 mm Dyneema® opletené šňůry), LIROS, Německo
  • Řídící šňůry: DC 000-060 (0,6 mm neopletené šňůry), LIROS, Německo; 7850-080, 7850-100 (1/1,2 mm Dyneema® opletené šňůry), EDELRID, Německo
  • Hlavní řídící šňůry:  EDELRID 7850-200 (1,7 mm Dyneema® opletené šňůry), EDELRID, Německo

  Volné konce

  • Popruhy: 13 mm polyesterový popruh, Mouka Tišnov, ČR
  • Karabinky: 3,5 Normal Inox, Peguet, Francie

   

 • Od vývojového týmu

  APOLLO - tak jiné, ale přesto známé.

  Na dokončení projektu APOLLO se podílel celý náš vývojový tým, zásadní roli ale sehráli dva noví, mladí, členové týmu, kteří dokázali naši Sport line řadu obohatit o dynamiku a vášeň.

  Filozofie našich konstrukcí je v nás všech velmi hluboce zakořeněná, a jsme rádi, že každý jeden člen týmu naši myšlenkovou linku sdílí.

  I když je design APOLLA rozhodně velmi odlišný od našich předchozích modelů, základní konstrukční filozofie je stále stejná – všechny inovace, které při konstrukci a především v technologii výroby používáme, slouží především pilotovi. Zprostředkovávají zážitky z letu a nabízejí takový výkon, že můžeme klidně říci, že APOLLO je špičkovým křídlem své třídy. Jsem rádi, že si stále můžeme stát za svým tvrzením, že k významným vlastnostem našich padáků patří skvělá ovladatelnost, SKY HANDLING, a toto tvrzení platí i o APOLLU.

  Navrhnout a zalétat APOLLO nebylo jednoduchou záležitostí. Poté, co jsme dali dohromady veškeré naše know–how a třicetileté zkušenosti s vývojem padáků, společně s vědomostmi našeho nového vizionářského týmu, je nám ctí do světa vypustit toto výjimečné křídlo.

  Vysvětlení pojmů:

  LEO
  Spojení hypalonu, nylonových a mylarových výztuh udržuje náběžnou hranu v perfektním napětím.

  T3D
  Triple 3D cut – trojité členění do 3D tvaru na kluzáku

  V BRIDGE system
  Vnitřní struktura vytváří na strategických bodech napěťové můstky, které váhu rovnoměrně rozloží. Tím je zaručeno, že každá komora je zatížená stále stejně, takže nedochází k jejich nežádoucímu nafukování nebo zplošťování po celé délce křídla. Výsledkem je mnohem čistější a aerodynamičtější povrch.

 • O nové konstrukční řadě

  Do řady Sport-line patří dokonalé produkty s vysokým výkonem.

  Sport line  produkty vyvíjíme a vyrábíme s vášní pro detail a pracujeme s technologickými a konstrukčními postupy, které posunují naše výrobky na samou výkonovou špičku a při práci máme na mysli zejména piloty, pro něž je výkon zásadním kritériem výběru paraglidingového vybavení.

  Opravdu věříme, že skutečný výkon vychází ze správného spojení pilota a jeho křídla. A stejné tvrzení bezpochyby platí i pro bezpečnost.

  A z této víry se zrodily řady Sport line, Comfort line a Light line, které dokonale naplňují naši filozofii a umožňují nám profilovat naše produkty tak, aby odpovídaly různým potřebám mnoha různým pilotů. Proto je nyní výběr produktu jednoduchý, logický a každý pilot si pilot – pokročilý, začátečník i paraglidingové legendy.

  Stejnou strategii najdete mezi všemi našimi výrobky; ať už je to kluzák, záložní padák, sedačka nebo drobné doplňky jako speed bar nebo rukojeť řidičky.

  Mladí kolegové do tradičního designového týmu vnesli do řady **Sport-line vášeň a výkon, které jsou založeny na solidní designové platformě, která ve Sky Paragliders vznikala více jak dvacet pět let.

  Kluzák APOLLO se zrodil právě z této koncepce a stal se průkopníkem, který typicky definuje sérii kluzáků Sport-line.

  Kluzák APOLLO patří k tomu nejlepšímu na trhu  a není učen nezkušeným pilotům, zkušenému pilotovi ale poskytne výkon a zážitek, a to vše včetně typického řízení (SKY HANDLING), které se našim pilotům po celém světě líbí.

   

  Designové prvky

  Krásný a plně funkční kluzák.

  Nový nos, nový profil, nové vyvázání, vyšší štíhlost. Vítejte ve světě řady Sport line. Chtěli jsme vytvořit technicky a technologicky moderní křídlo. A tak vzniklo křídlo APOLLO.

  Pomocí systému V Bridge jsme roznesli zatížení ze závěsných bodů, zmenšili horní ballooning a dosáhli tak povrchu bez nejmenší vrásky.

  Systém LEO (Leading Edge Optimization) je použit pro vyztužení náběžné hrany a přistoupili jsme k němu po velmi intenzivním testování.

  Tvar nosu a pozice otvorů v náběžné hraně jsou optimalizovány tak, aby v celé šíři rychlostního rozsahu křídlo docházelo k rovnoměrnému rozložení vnitřního tlaku a napětí na křídle. Nos je vyztužen pomocí nylonu a hypalonu a tradiční nylonové výztuhy většinou zvyšují náchylnost k opotřebení náběžné hrany, posunuli jsme je tak, abychom toto nebezpečí minimalizovali, ale přesto udrželi pevnou a vyztuženou strukturu nosu.

  Posledním konstrukčním prvkem jsou mini ribs (mini žebra) u odtokové hrany,  které nám pomohly udržet celý potah výjimečně čistý a tudíž velmi výkonný.

  A tato směs nápadů a postupů a technologií vyústila v APOLLO – křídlo s výjimečným výkonem a řízením.

  Směs všech těchto inovací  unguje v harmonii a dává kluzáku APOLLO potřebný výkon a pohodlné řízení.

 • Ke stažení
  APOLLO manuálpdf

  CZ / EN / DE / FR

  APOLLO certifikacepdf

  EN / LTF certifikáty

Tento web využívá cookies

Pro chod webu jsou nezbytně aktivovány esenciální soubory cookies. Pro plnohodnotné poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti jsou však nutné povolit i volitelné cookies. Kliknutím na následující tlačítko, je zapnete. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti