Upravit stránku

Úspěch je o to cennější, že letošní Dolomitenmann byl z pohledu konkurence v jednotlivých disciplínách tím nejnáročnějším. Přestože závod opět provázela termínová kolize se závody světových pohárů jednotlivých disciplín, byla letošní konkurence obrovská.

Běžci startovali pouhý týden po MS v běhu do vrchu, přesto se na startu objevili takové hvězdy jako je pětinásobný vítěz Jonathan Wyatt, loňský vítěz běžecké části Azarya Weldemariam či stříbrný z ME v běhu do vrchu (nahoru – dolů) Ahmet Aslan z Turecka. V nabité konkurenci se neztratili ani naši běžci. Super výkon předvedl Jiří Voják z vítězné štafety Eurofoam deflammo. Celkové deváté místo a nejlepší osobní výkon na trati Dolomitenmanna (1:28:52) potvrzuje Jirkovu letošní skvělou formu. Dobře běžel i Petr Losman na celkovém 24. místě (1:38:44) v jehož těsném závěsu doběhl nováček na tratích Dolomitenmanna Milan Wurst (27. místo celkově, 1:39:26).

Paraglidisté se letos poprvé potýkali s nutností startovat na certifikovaných padácích a to se nakonec ukázalo osudné pro štafetu se startovním číslem 13. Michal Krysta přesahoval o pět kilogramů limit pro svůj padák a štafeta Eurofoam international tak byla v cíli diskvalifikována…

Michal Krysta přesto potvrdil dobrou formu a mezi 125 paraglidisty zalétl 22. nejlepší čas. 68. čas patřil zkušenému Daliboru Kalábovi (43:32). O pouhých šest vteřin pomalejší byl na 70. místě Lukáš Klim.

Z kajakářů byl absolutně nejrychlejší Harald Hudetz (30:03) z týmu Red Bull. Skvělou jedenáctou příčku mezi kajakáři obsadil Ondřej Zajíc (32:00). Celkové 31. místo patřiloTomáši Eisnerovi (34:28) a 57. dojel na předávku s cyklistou Jiří Šťastný (39:06).

Cyklistická část patřila českým závodníkům. Absolutně nejrychlejší byl člen štafety Odlo Kristian Hynek (1:29:50). Matouš Ulman opět vytáhl štafetu Eurofoam deflammo na první příčku amatérských týmů a celkově obsadil mezi cyklisty deváté místo (1:36:37). Pěkné 31. místo v absolutním pořadí zaznamenal Pavel Bartoň (1:51:27). Ten byl v cíli společně s celou štafetou Eurofoam Cellpur zklamaný z celkového šestého místa, které znamenalo, že nedoplní vítěznou štafetu Eurofoam deflammo na stupních vítězů. Zklamání bylo o to větší, že průběžné hlášení servisního týmu bylo chybně o pátém místě. I tak je však šesté místo skvělým úspěchem čtveřice Milan Wurst, Dalibor Kaláb, Tomáš Eisner a Pavel Bartoň.Jiří Šuta jako finišman štafety Eurofoam international zajel 40. nejlepší čas (1:24:45).

Lienz, plné náměstí, takže stát na bedně jako nejlepší tým byl úžasný zážitek. Navíc jsem si mohl potřást rukou se sousedem Michalem Šotkem, který byl se svým týmem na druhém místě :)                                                                                          Celkově nelze vystoupení Eurofoam sport teamu při dvanácté účasti na Dolomitenmannovi hodnotit jinak než jako velice úspěšné! Všem závodníkům i realizačnímu týmu patří velké poděkování za skvělou reprezentaci Eurofoamu, nezbývá než se těšit na 26. ročník Dolomitenmanna 2013, samozřejmě s účastí štafet Eurofoamu!

Za celý Eurofoam tým Lukáš Klím, Antea2 S, Sedačka Reverse2 a záložní padák Sky LITE